A është Lala Kent një Flip Flopper, apo sapo ka ndryshuar si person?

Klea

A është Lala Kent një Flip Flopper, apo sapo ka ndryshuar si person?

Sezoni 11 i Vanderpump Rules i ka treguar të gjithë duke mbajtur anën pas pasojave të Scandoval. Por asnjë nuk është më vokal se Lala Kent. Ajo ka mendime. Ndonjëherë, duket se ajo mund të jetë duke folur nga të dyja anët e gojës së saj dhe ka akuza se Lala është një rrokullisje. Por, kjo në fakt mund të jetë vetëm pjesë e rrugëtimit të saj. Njerëzit ndryshojnë, pavarësisht nëse janë yje të televizionit realitet apo jo. Le t'i hedhim një sy provave.

Lala i zgjati dorën Rashelit

Për vite me radhë, mes Lalës dhe Rachel Leviss-it dukej se nuk kishte shumë dashuri. Nëna e një fëmije i quajti Rakelës çdo emër nën diell, duke përfshirë një “b*tch me sy Bambi”. Madje ajo ka fjetur edhe me të fejuarin.

Gjatë episodit të premierës për sezonin 11, kamerat e kapën Lalën duke iu drejtuar Rashelit përmes një mesazhi. Por për shikuesit, u ndje shumë sikur Lala po përdorej për të çuar përpara një histori. Dua të them, nuk mund ta quash dikë “budallaqe” dhe të tallesh me arsimin e saj të lartë, pastaj të përpiqesh të jesh miq.

Jeta nuk funksionon kështu. Lala i ka mbrojtur veprimet e saj përmes Entertainment Tonight, duke theksuar: “Kishte disa arsye pse iu drejtova asaj. Numri 1, më bëri jehonë që ajo ishte izoluar nga Tom Sandoval. Unë e di atë ndjenjë.” E kuptoj mentalitetin që qëndron pas të menduarit të Lalës. Por, do të ketë ende nga ata që e quajnë atë një konfigurim.

Sërish shokët e Lalës me Sandovalin

Gjatë udhëtimit të aktorëve në Tahoe, Lala hodhi disa akuza të tepruara ndaj Tomit. Pronari i TomTom ishte i mërzitur për “energjinë e dobët” të Lalës. Në një ekskursion me varkë, ai tha: “Kam gënjyer për një lidhje shtatëmujore. Lala gënjeu për disa vite në një lidhje gjashtëvjeçare. Të dy gënjem. Ne të dy jemi gënjeshtarë. Unë mendoj se në këtë rast, ne mund ta quajmë këtë thjesht një larje.”

Pasi shkëmbeu edhe disa fjalë, Lala bërtiti: “Ti je i çmendur! U ndjeva keq për ty për pesë sekonda, dhe tani po më dëshmon se je i tmerrshëm… Nuk do të më lejosh të evoloj, dhe megjithatë kjo ndodhi katër muaj më parë, dhe unë po të lejoj të evoluosh. ” Lala u largua, duke i thënë Tomit: “Ti izolohesh, dhëndër… nuk të njoh? Unë mendoj se ju njoh shumë mirë.”

Por vetëm disa episode më vonë, Lala u drejtua për në shtëpinë e Tom's Valley Village për të marrë pjesë në seancën e tij të terapisë. Çfarë po ndodh në të vërtetë këtu në topat e djathit të dhisë?

Në një episod tjetër, Lala në fakt u ngrit për Tomin pasi ai u përpoq të merrte erëza për natën e tyre të picës. Ajo i tha Ariana Madix-it: “Ky ka qenë gjithmonë. Ai ka qenë gjithmonë personi që paguan për festat e fejesës së njerëzve. Ai ka qenë njeriu që e ka ndjekur njeriun për në fermë, por tani, ai ju ka rrahur, kështu që është e bezdisshme për ju.”

Lala filmon me Jo

Lala u takua me Jo Wenberg për hotdogs. Me sa duket, djathi ishte gjithçka. Por nuk kaloi pa u vënë re në një episod të mëparshëm që Lala e ndoqi në Hotel Ziggy teksa gratë e tjera talleshin. Ndërkohë që Scheana Shay u shtri në Jo për mos promovimin e punës së saj, Lala qëndroi duke buzëqeshur. Ajo me shaka e quajti Scheana një “b*tch i akullt” për komentet e saj. Asnjë herë ajo nuk u përpoq të ndërhynte dhe të ndalonte vajzat e tjera të silleshin si vajza të liga.

Megjithatë, Lala po përpiqet të përqafojë “anën e saj më të butë”. Tom Schwartz iu afrua asaj me shpresën se mund të formohej një urë. Pra, unë do të jap kredinë ku duhet. Lala bëri përpjekje për të ngrënë drekën dhe për të përfshirë Jo. Kjo është e madhe. Dua të them, Jozefi u largua duke qarë nga lokali atë natë. Pra, të kapje një kafshatë për të ngrënë ishte më e pakta që mund të bëhej. Jo të paktën mund të shprehte dëshirën e saj për të qenë pjesë e grupit. Lala pranoi se Jo ishte “i padëmshëm”.

Fundi. Mendoj se Lala po vepronte si ndërlidhësi mes grupit të miqve. Në planin afatgjatë, nuk do të funksionojë sepse jo të gjithë janë të destinuar të jenë miq. Dhe ne kemi dëgjuar disa ngacmime për ribashkimin dramatik. Por unë do t'i jap Lalës një yll të artë për përpjekjen e saj maksimale për të kapërcyer hendekun midis miqve të saj jofunksionalë.