A është Jesse Lally i The Valley një shtesë e re e mirë për Bravo?

Klea

A është Jesse Lally i The Valley një shtesë e re e mirë për Bravo?

Jesse Lally nuk është burri juaj tipik Bravo. Anëtari më i ri i Lugina po shfaqet dhe del në episodet e fundit falë sjelljes së tij pasionante. Xhesi u fut në grup përmes Jax Taylor, siç modelonin të dy së ​​bashku në Big Apple. Pra, ka kuptim që Jesse ka disa tendenca që imitojnë yllin e OG Vanderpump Rules.

Jesse është një agjent imobiliar i cili u rrit në Boston, MA, kështu që ai është shumë i hapur. Megjithatë, fansat po shohin se dashuria e tij për të vokalizuar duke e futur në telashe. Edhe pse ai është në top 1% të 1% më të mirë kur bëhet fjalë për pasuri të paluajtshme luksoze, ai nuk po lulëzon kur bëhet fjalë për jetën e tij të dashurisë. Jesse dhe gruaja e tij, Michelle Lally, njoftuan se do të ndaheshin para premierës. Njoftimi i bëri fansat të pyesin se kush është Xhesi i vërtetë dhe nëse ai do të jetë një shtesë e mirë për bashkëshortët Bravo.

Xhesi është luftarak

Nuk ka asnjë argument që Jesse-t i pëlqen të dëgjohet, por diçka që ai mund ta shohë si antagoniste. Një shembull i shkëlqyer i kësaj është se si ai reagoi në darkën e tij në Capri. Natyrisht, ai ishte ende i mërzitur me komentet e Kristen Doute ndaj gruas së tij, por në vend që të dëgjonte, ai reagoi. Xhesi përplasi duart mbi tavolinë, e quajti Kristen një gënjeshtare dhe i tha asaj që “të mbyllte gojën”. Asnjë nga këto tipare nuk e bën atë një burrë të shkëlqyer Bravo. Në fakt, ai po kanalizon disa nga burrat më të këqij, si Joe Giudice.

Porta e thithkës

Sinqerisht, e gjithë çështja e portës së thithkave nuk është problem, për mendimin tim. Siç do të kujtojnë fansat e The Valley, Kristen nuk i pëlqente të ishte prerë në radhë për tatuazhin e saj dhe thithkën e Jesse-së me ngjyrë vjollce. Si hakmarrje, Xhesi ia ktheu menjëherë. Tani, ishte një veprim i zgjuar në klimën e sotme; nr. Por unë do të argumentoja se miqtë e ngushtë e kanë dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë me njëri-tjetrin. Unë thjesht nuk mendoj se miqtë e ngushtë që njoh do ta kishin bërë këtë në TV kombëtar.

Përsëri, mendoj për atë që burrat e tjerë Bravo kanë bërë disa gjëra mjaft budallaqe, dhe menjëherë, Rino Aprea nga Real Housewives of New Jersey vjen në mendje. Dua të them, kishte zëra se ai flinte me nënën e gruas së tij; mjaft tha. Apollo Nida është gjithashtu një burrë tjetër nga Real Housewives of Atlanta, i cili shpesh lejon që flirtimi i tij ta çojë në një rrugë drejt telasheve. Xhesi, ki parasysh. Mos u bëni si këta djem. Beje me mire.

Xhesi dëshiron dashuri

Në mbrojtje të Jesse, unë mendoj se njeriu mund të jetë pak i keqkuptuar. Ai tashmë ka treguar se ai dhe Michelle nuk kanë qenë intime prej shumë vitesh. Është e qartë se babai i një personi ndihet i lënë pas dore dhe i padëgjuar. Ndërsa bisedonte me mafien e karrocave në panairin e qarkut, Jesse tregoi se si ai dhe Michelle dikur tërhiqeshin kaq shumë nga njëri-tjetri, por diku përgjatë linjës, dashuria u shua. Kjo zbulesë po më jep dridhje të Donn Gunvalson gjatë gjithë rrugës.

Donn dhe Vicki Gunvalson nuk mundën të shkonin në të njëjtën faqe dhe përfundimisht, tanku i tyre i dashurisë u shua. Donn ishte i njohur për disa replika jashtë karakterit që e lanë gruan e tij të ndihej e padëshiruar, por në realitet, ishte mënyra e tij për të thirrur për ndihmë. Xhesi ka një ego të madhe dhe unë imagjinoj se problemet e tij martesore e rrëzuan disa kunja, duke e lënë të pyeste se ku gaboi.

Burra toksikë

Nuk doja të shikoja The Valley për një arsye kryesore: Djemtë toksikë. Unë mendoj se ka një ndarje të qartë të gjinive, dhe kjo nuk është e mirë. Është një përrallë aq e vjetër sa koha kur bëhet fjalë për burrat Bravo. Për disa arsye, shumë nga meshkujt duan të provojnë mashkullorinë e tyre, por nuk besoj se kjo është e nevojshme në rastin e Xhesit. Ai është tërheqës, i zgjuar dhe qesharak – për mua. Ai thjesht duhet të zbusë shpërthimin e tij të zemërimit dhe mendoj se shikuesit do të fillojnë të ndryshojnë mendjen e tyre ndaj tij. Hajde, Jesse, na bëj si ti!