A është James Kennedy një DJ i mirë?

Klea

A është James Kennedy një DJ i mirë?

Nuk mund të mohohet se karriera e DJ-së e James Kennedy-t po merr me të vërtetë ngritje. Të Rregullat e Vanderpompës Ylli ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e tij modeste si DJ i SUR-it të së martës mbrëma gjatë seteve të tij Shihemi të Martën tjetër. Këto ditë James po hapet për Kaskade, duke performuar në Stagecoach dhe duke shitur shfaqje në të gjithë vendin. James gjithashtu ka bashkëpunuar me shumë yje të tjerë të Vanderpump Rules në përpjekjet e tyre muzikore.

Megjithatë, shumë fansa të VPR që nuk e kanë parë performancën e tij kanë dyshimet e tyre nëse James Kennedy është një DJ i mirë. Ka shumë famë që vjen me të qenit një yll televiziv i realitetit. Nuk është e pazakontë që anëtarët mediokër të kastit të gjejnë sukses në fusha si muzika dhe aktrimi bazuar më shumë në popullaritetin dhe njohjen e tyre dhe jo në talentin aktual.

Pra, pyetja mbetet, a ka James Kennedy DJ bërxolla të ligjshme? Apo është ai thjesht duke hipur në suksesin e Vanderpump Rules?

Fansat e VPR miratojnë aftësitë e James’s DJ

Bazuar në reagimet që merr James dhe mënyrën se si ai i shet shfaqjet, ai me siguri ka gjetur sukses si DJ. Ka disa tema të Reddit që shfaqin shumë fansa të VPR-së që shpërthejnë në lidhje me kohët e mrekullueshme që kanë kaluar në shfaqjet e tij.

“Ai është shumë dinamik live!!!,” entuziazmoi një fans, duke siguruar posterin origjinal se James “vendos në një shfaqje TË MIRË. Do të keni një shpërthim!” Një tjetër komentues dha një llogari të ngjashme pasi e pa në New York City. Ata e quajtën performancën e tij “MAXHUESHME”, megjithëse vunë re se ai e filloi shfaqjen në anën e vonë.

Tifozët e tjerë kanë raportuar se në fakt mund të jetë një luftë për të marrë bileta për shfaqjet e James Kennedy për shkak të popullaritetit të tij të jashtëzakonshëm. “Shfaqja e tij u shit kaq shpejt në qytetin tonë, sa nuk pata kurrë një shans,” pohoi një tjetër fans në një temë tjetër. Megjithatë, ata nuk ishin vetëm. Një tjetër fans tha se James ishte gjithashtu shumë i kërkuar në qytetin e tyre. “Biletat u shitën fjalë për fjalë në një minutë, kështu që ata po shtojnë një natë të dytë,” komentoi fansi.

Komentuesit që nuk kanë pasur rastin të shohin James duke performuar ishin të kënaqur kur dëgjuan se “karriera e tij DJ është e ligjshme”. Ka shumë yje të patalentuar të realitetit televiziv që e rikthejnë karrierën e tyre në popullaritetin e tyre. Bazuar në opinionet e të pranishmëve në koncertin e James, ylli i VPR në fakt e di se çfarë po bën.

James përfshin VPR në shfaqjet e tij

Megjithatë, vetëm për shkak se James ka atë që duhet për të bërë atë si DJ pa karrierën e tij televizive në realitet, nuk do të thotë se ai nuk po përfiton nga ylli i tij Bravo. Sinqerisht, James do të duhej të ishte një idiot për të mos u futur në fansat e Vanderpump Rules, dhe duket se ai ka bërë një punë të mirë për të integruar shfaqjen në setet e tij.

Fans të shumtë kanë raportuar se James i jep shumë kokë shfaqjes që e bëri të famshëm. Një Redditor tha se në shfaqjen që morën pjesë, James e nisi natën duke luajtur këngën me temë VPR – sa e përshtatshme. Këngët e James përmbanin gjithashtu klipe zanore nga Rregullat e Vanderpump, dhe ai bërtiti disa nga frazat e tij tërheqëse gjatë gjithë shfaqjes (përfshirë “PUMPTINIS!”).

Me sa duket, James gjithashtu prek famën e bashkë-yjeve të tij, dhe fansat kanë folur për Scheana Shay dhe të dashurën e James, Ally Lewber, që i janë bashkuar në skenë. Një komentues tjetër tha: “Ally doli në skenë dhe kërceu për pak.” Pas shfaqjes, James dhe Ally gjithashtu “bënë foto me njerëzit që kërkuan”.

Është një lëvizje e zgjuar për James që t’i bëjë këto lloj referencash te Rregullat e Vanderpump. Megjithatë, ai ende sigurohet që të mos largojë fansat e mundshëm të DJ James Kennedy të cilët mund të mos e shikojnë shfaqjen. “Nëse nuk do ta dija kush ishte ky njeri apo nuk ishte në VPR, prapë do të kisha kaluar një kohë të mirë”, pohoi posteri origjinal. “Ai luajti muzikë të mrekullueshme dhe solli energji sikur po luante një set të madh festivali!”

Me siguri tingëllon sikur James di të bëjë një shfaqje të mirë si për fansat e VPR ashtu edhe për fansat e muzikës që nuk janë të interesuar në TV realitet.

James është ende i diskutueshëm (Pavarësisht se ka dhënë një shfaqje të mirë)

Megjithatë, pavarësisht nga lavdërimet që merr James Kennedy për shfaqjet e tij, ka ende shumë fansa të Vanderpump Rules që kanë mbajtur një qëndrim të ashpër kundër tij.

“Unë ende nuk e kuptoj pse njerëzit e mbështesin financiarisht këtë qenie njerëzore,” tha një Redditor në përgjigje të fansave që duartrokisnin aftësitë e DJ të James. Të tjerët u futën shpejt, duke e quajtur atë një “njeri plehrash mizogjen” dhe duke qortuar të gjithë “apologët e abuzimit” që ndiqnin shfaqjet e James.

Ndoshta është turpi i trashë i James, ose sjellja e tij toksike dhe abuzive ndaj ish-të dashurave të tij, ose ndoshta mesazhet e tij të neveritshme të zemërimit, ose ndoshta… mirë, e kuptoni pamjen. James ka shfaqur shumë sjellje të tmerrshme në rregullat e Vanderpump gjatë viteve. Ai bëhet veçanërisht i keq kur është duke pirë, madje edhe kur James kërkon falje për veprimet e tij, ai shpesh nuk duket i sinqertë.

Nuk është për t’u habitur që shumë fansa të VPR nuk janë të pranueshëm ndaj përpjekjeve të James për të gjetur sukses si DJ. Është e qartë se ka shumë shikues që bojkotojnë emisionet e tij.

Sidoqoftë, siç vunë në dukje disa Redditors, fansat që bojkotojnë shfaqjet e tij janë ende duke parë shfaqjen, si në Vanderpump Rules. James (dhe yjet e tjerë problematikë të VPR) fitojnë shumë para duke u shfaqur në TV. Duke vazhduar të shikojnë Vanderpump Rules, edhe fansat që janë të zëshëm për dënimin e tyre ndaj sjelljes së James janë ende duke e mbështetur teknikisht atë. Ata mund të mos blejnë bileta për shfaqjet e tij, por dollarët Bravo ende po gjejnë rrugën e tyre në xhepat e James si rezultat i shikueshmërisë së vazhdueshme të fansave.

Ndoshta nuk ju pëlqen James Kennedy, por sa i përket karrierës së tij DJ, ai nuk është një mashtrim. Nga të gjitha llogaritë, djali jep një shfaqje të mrekullueshme – për aq kohë sa mund të injoroni keqbërjet e tij të shumta.