A është i arsyeshëm zemërimi i Kyle për mesazhet e Mauricios?

Klea

A është i arsyeshëm zemërimi i Kyle për mesazhet e Mauricios?

Sezoni i Amvise të vërteta të Beverly Hills ka treguar Kyle Richards dhe martesa e saj me Mauricio Umansky në qendër të vëmendjes pasi filluan të përhapeshin thashethemet se kishte telashe në parajsë. Mes mbajtjes së gjurmëve të romancës së mundshme lezbike të Kyle me Morgan Wade dhe Mo duke u përplasur rreth Aspenit me disa miq të rinj të moshës së kolegjit, ka qenë e vështirë të vazhdosh. Por një episod i fundit i ekskluzivitetit 90210 tregoi një vështrim në disa nga problemet që Kyle ka pasur, duke përfshirë DM të Mauricio me gra të tjera. Më lejoni të them vetëm se nuk mendoj se ajo gabon që ndihet ashtu siç ndihet.

Për çfarë ishte lufta?

Ndërsa ishte jashtë në Ojai, CA, e cila dukej se kishte dyqanet e vogla më të lezetshme, Kyle ua derdhi fasulet vajzave të saj për një sherr të fundit që i kishte bërë gjakun të vlonte. Siç bëjnë zakonisht gratë që drekojnë, ato vendosën të luanin një lojë me letra. Në thelb, një version më i rritur i Never Have I Ever. Karta e Sutton Stracke thoshte: “Çfarë është e përshtatshme për burrat kur bëhet fjalë për komunikimin me gratë e tjera në mediat sociale?” Zot, kjo është një pyetje e ngarkuar, nëse e kam dëgjuar ndonjëherë një të tillë.

Kyle u emocionua, duke thënë: “Vrasje. Unë kam pasur një grindje me Mo për këtë. E urrej ate.” Nëna e katër vajzave shtoi në atë kohë, “Të pëlqesh fotot e njerëzve, të ndjekësh njerëzit – nuk e bën këtë.” Dëgjo, jam dakord me Kyle; ka një vijë që thjesht nuk e kalon.

Kush ishte gruaja?

Duket sikur nuk ka të bëjë vetëm me një grua, por me bollëkun e “fu*mbing a*sholes atje”. Nuk është befasi që burrat e shtëpisë janë në shënjestër me mesazhe të ngjashme me pornografinë ose gratë që shpresojnë t’i joshin ata larg nga gratë e tyre. Me kalimin e viteve, Mo është shfaqur si një bashkëshort mjaft solid, pasi gjithmonë ka treguar mbështetje. Prapëseprapë, diçka është padyshim, dhe nuk mendoj se ishte një ofendim që themeluesi i Agjencisë i ka pëlqyer fotot e një gruaje tjetër.

Gjatë rrëfimit të saj të ashpër, Kyle tha se “Mo merr shumë DM nga gratë. Nuk u intereson që ai është i martuar dhe ata janë gjithmonë agresorët.” Duket se Kyle priste më shumë nga bashkëshorti i saj prej 27 vitesh, por gjithashtu ndihet sikur ka pasur një shkelje të besimit. Edhe pse ajo nuk dha hollësi për zënkën, Kyle vuri në dukje: “Por gjithashtu, nuk keni pse të ndiqni çdo person dhe t’i pëlqeni të gjitha fotot e tyre. Nuk më pëlqen aspak kjo.”

Pse fansat nuk e mbështesin Kyle

Gjithmonë ka pasur thashetheme për pabesinë e Mo, por asgjë nuk është vërtetuar ndonjëherë. Së fundmi, Kyle ka ishte nën mikroskop për miqësinë e saj të ngushtë me këngëtaren e kantri, Morgan Wade. Edhe pse Kyle nuk është gjithmonë i preferuari në mesin e shikuesve të RHOBH, shumë ndiejnë ndjeshmëri për situatën e saj. Nuk është kënaqësi të ngecësh në kokë mendimet se burri po të tradhton. Gjatë shfaqjes pas shfaqjes, Kyle ndau se mendonte se Instagrami ishte “më i keqi për marrëdhëniet, dhe unë mendoj se është e tmerrshme”. Ashtu si shumë të tjerë, Kyle beson se DM ose pëlqimi i një fotoje ndërsa jeni i martuar është mungesë respekti dhe ajo nuk e ka gabim.

Megjithatë, fansat po shohin një anë tjetër me një shkrim: “Kyle ka qenë gjithmonë posesiv dhe xheloz me Mauricio dhe ai në pjesën më të madhe ka qenë i respektueshëm për martesën e tyre. Unë nuk e blej këtë Kyle të ri këtë sezon! Mendoni se është e gjitha një akt dhe për vëmendje.” Nuk duket se shumë shikues po blejnë aktin e mërzitur të gruas së Kyle dhe po sigurohen që të tregojnë se edhe ajo po del duke u argëtuar. Një tjetër ndjekës i mërzitur shtoi: “Ima be real Kyle është hipokriti më i madh në botë. Ju jeni shndërruar fjalë për fjalë në një hije të Morganit dhe jeni të çmendur që këtij djali po i pëlqejnë fotot në Instagram.”

Mendoj se Kyle e ka më të mirën, pasi nuk ka dalë asnjë foto e saj në takime apo festime topless në Aspen. Gjithçka që kam parë tani është Kyle duke u shoqëruar me një mik të ngushtë. Mo, megjithatë, Mo është ndoshta në fazën e tij fu*kboy dhe Kyle nuk është i kënaqur.