A është Hayley De Sola Pinto një lepur i Playboy tani?

Klea

A është Hayley De Sola Pinto një lepur i Playboy tani?

Bravo fansat e dinë Hayley De Sola Pinto si Stew e lezetshme me kokëkuqe nga Sezoni 10 i Below Deck. Megjithatë, me projektin e ri të Hayley-t, fansat kanë mundësinë të shohin një…anë tjetër të saj. Hayley së fundmi zbuloi partneritetin e saj me Playboy, botimin famëkeq të stilit të jetës dhe argëtimit, megjithëse mund të mos jetë pikërisht ajo që prisni.

Në sezonin 10, Hayley u bë shpejt një e preferuar e fansave. Ajo arriti të anashkalonte pjesën më të madhe të dramës në bord, ndërsa në vend të kësaj ofronte shaka të paharrueshme në ITM-të e saj dhe duke i mbajtur shikuesit të qeshin. Miqësia e saj me shefin Stew Fraser Olender çoi në shaka histerike dhe Hayley dukej si një yll i Below Deck në krijim. Fatkeqësisht, Hayley nuk do të rikthehet për sezonin 11, i cili është një problem i ligjshëm.

Megjithatë, duket se ajo mund të ketë refuzuar një paraqitje tjetër në Below Deck për të ndjekur mundësi të tjera. Lidhja e Hayley me Playboy është një surprizë dhe sigurisht që do t’i bëjë fansat të flasin. Por a është Hayley De Sola Pinto një lepur i Playboy? Epo, jo shumë…

Njoftimi i madh i Haley

Në fillim të kësaj jave, Hayley ngacmoi “lajmet shumë emocionuese” për ndjekësit e saj në Instagram. Por vetëm të mërkurën Hayley i derdhi fasulet. “Jam shumë e lumtur të njoftoj se i jam bashkuar komunitetit @playboy,” tha Hayley në një postim të ri. Ajo shtoi se do të lansonte “@playboycenterfold” e saj dhe është “shumë e emocionuar për këtë aventurë”.

Duke mos habitur askënd, seksioni i komenteve në postimin e ri të Hayley-t është përmbytur shpejt nga emoji-të e zjarrit. Ajo madje mori një thirrje nga Below Deck Sailing Yacht Season 4 Stew, Lucy Edmunds. Deri më tani, Hayley po sheh shumë mbështetje për sipërmarrjen e saj të re dhe është e lehtë të kuptosh pse ajo është kaq e emocionuar.

Çfarë është Playboy Centerfold?

Kur njerëzit dëgjojnë fjalën ‘Playboy’, ata ndoshta mendojnë për qendrat e revistave të egra dhe “Bunnies” që e bënë publikimin e Hugh Hefner kaq ikonik. Por kjo në fakt nuk është më një gjë. Për ata që nuk janë në dijeni, Playboy ndaloi shtypjen e revistës së tij në vitin 2020, gjoja për shkak të pandemisë (megjithëse ka më shumë gjasa, shitjet në rënie). Tani, botimi drejton gjithçka në internet.

Në vitin 2021, Playboy u hodh në platformën e abonimit të përmbajtjes për të rritur, duke lançuar Playboy Centerfold. Platforma është e ngjashme me OnlyFans, në atë që fansat mund të abonohen drejtpërdrejt te krijuesit e përmbajtjes për përmbajtje ekskluzive për të rritur. Dallimi kryesor duket se është se Playboy Centerfold është shumë më selektiv kur bëhet fjalë për atë se cilët krijues të përmbajtjes mund t’i bashkohen platformës.

Këtu hyn Hayley! Ajo arriti të kalonte procesin e përzgjedhjes për të fituar një vend të lakmuar si krijuese e përmbajtjes në platformë. Ka kuptim pse ajo është kaq e emocionuar—Playboy është një markë e mirëpërdorur e përmbajtjes për të rritur dhe një vend në platformën e tij mund të jetë mjaft fitimprurës.

Shanset e Haley për sukses

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Për momentin, llogaria e Hayley-t është e lirë për t’u ndjekur, megjithëse ajo ndoshta do të fillojë të tarifojë së shpejti. Siç thonë ata, shija e parë është falas. Playboy Centerfold mund të rezultojë të jetë një burim i madh të ardhurash për Hayley, dhe ajo sigurisht që është e gatshme për sukses.

Hayley tashmë ka një bazë të integruar fansash që nga koha e saj në Below Deck. Megjithëse ishte në ekskluzivitet vetëm për një sezon, ajo ishte shumë e paharrueshme. Ish Stew ka personalitet prej ditësh dhe është një bombë për t’u nisur, kështu që Haley duhet të shohë numrin e abonentëve të saj të rritet me shpejtësi.

Megjithëse nuk mund ta quajë veten një lepur të Playboy, Hayley ka gjetur një mënyrë për të rritur markën e saj personale dhe për të bërë një bankë të vërtetë. Sinqerisht, unë jam plotësisht këtu për të. Krijimi i përmbajtjes për të rritur mund të jetë i diskutueshëm, por me Hayley-n, gjithçka që shoh është një ndikues i zgjuar duke përfituar nga një mundësi premtuese. Sa herë që një grua thotë, ‘dreqin çfarë mendon shoqëria!’ dhe ndjek suksesin, kjo është një fitore në librin tim. Ndaj, urime, Hayley, ja ku shpresojmë që të gërmoni brumin.