A e ngritën mendjen Teresa Giudice dhe Jennifer Aydin për Danielle Cabral?

Klea

A e ngritën mendjen Teresa Giudice dhe Jennifer Aydin për Danielle Cabral?

Real Housewives of New Jersey ka disa histori, përveç grindjes mes tyre Teresa Giudice, vëllai i saj, Joe Gorga, dhe gruaja e tij, Melissa Gorga. Të gjithë e dimë se sa shumë zonjat e Jersey i duan thashethemet, veçanërisht për tradhtinë. Gjatë sezonit 13, më e mira e Terezës, Jennifer Aydinndau disa lajme tronditëse për Melisën me fillestarin Danielle Cabral. Por rezulton se i vetmi person që u trondit ishte Danielle.

Kur Danielle i tha Melisës thashethemet, ajo zbuloi se Melissa dhe burri i saj e dinin tashmë. Më në fund, Danielle dyshoi se ajo ishte krijuar nga dy miqtë e saj të rinj. Pra, ajo ka disa shqetësime të vlefshme këtë sezon për besimin e Terezës dhe Jennifer-it. Le të zhytemi në pishinën e ndyrë të thashethemeve dhe të shohim se si filloi ky zjarr i koshit.

Laura Marasca Jensen ndezi zjarrin

Laura Marasca Jensen ishte ish shoqja e Margaret Josephs. Ajo hodhi një bombë mbi Jennifer dhe Terezën para ribashkimit të sezonit 12 RHONJ. Ajo pretendoi se Margaret i tha asaj se Melissa u kap duke puthur një burrë tjetër në sediljen e pasme të një makine. Dyshohet se ishte aktori Nick Barrotta. Sigurisht, Laura pohoi se nuk e tha kurrë këtë ngjarje në fakt ndodhi.

Jennifer pretendoi se ajo donte vetëm të ekspozonte Margaret si burimin e thashethemeve. Natyrisht, Margaret mohoi akuzat e Laurës.

Jennifer i jep Danielës lugën

Pasi Danielle e kuptoi se Jennifer po i mbante të fshehta detajet e një sekreti për Melissa, ajo bëri presion për të zbuluar të vërtetën. Jo sepse ajo donte të përhapte thashethemet. Danielle i pëlqente Melissa dhe thjesht donte të dinte se çfarë po ndodhte.

Më në fund, Jennifer i tha Danielës se dikush pa Melisën duke puthur një burrë tjetër në sediljen e pasme të një makine. Por sapo ai xhind doli nga shishja, Danielle dëshironte që ajo ta fuste përsëri brenda. Këtë informacion ajo nuk donte ta dinte.

Daniela ndihet fajtore

Gjatë finales së sezonit 13 RHONJ, Dolores Catania dhe burri i saj, Paul Connell, organizuan një festë të Ndalimit. Pasi Danielle zbuloi se ajo kishte në plan të fliste me Melissa për thashethemet, Jennifer iu lut që të mos e bënte këtë.

Megjithatë, Daniela ndihej fajtore që e mbante këtë sekret dhe mendonte se Melissa duhet ta dinte. Kështu, Daniela e mori Melisën mënjanë dhe i tregoi thashethemet. Por ajo e lidhi origjinën e historisë te Margaret dhe Laura.

Megjithatë, shaka ishte për Danielle, sepse Teresa dhe i fejuari i saj, Luis Ruelas, i treguan Joe thashethemet për gruan e tij gjashtë muaj më parë. Melisa pa të kuqe dhe ia hodhi fajin Terezës për të gjitha. Kjo goditje bëri që Joe dhe Melissa të anashkalonin dasmën e Terezës dhe Luis ditë më vonë.

Danielle përballet me Jennifer dhe Terezën në ribashkimin e sezonit 13 RHONJ

Ribashkimi i sezonit 13 ishte një për moshat. Tereza ndërpreu lidhjet me Xhoin dhe Melisën. Luis u akuzua se kishte hetuar bashkë-yjet e tij në RHONJ me ndihmën e hetuesit të famshëm privat Bo Dietl. Dhe Danielle i pyeti Xheniferin dhe Terezën nëse e kishin vendosur.

“Dëgjo, më vjen keq nëse u duk kështu,” u përgjigj Jennifer. “Unë nuk e kuptoja se … kështu do të shkonte poshtë.” Ndërkohë, Tereza vetëm tundi kokën. Më pas, Margaret thirri, duke thënë se Jennifer e dinte pikërisht atë që ajo po bënte. Teresa dhe Jennifer donin që historia të dilte në kamera, dhe Danielle ishte lajmëtari.

“Nuk mund ta kisha thënë. Ajo ishte ende në prehrin tim, kështu që më takonte mua të bëja atë që ndjeja se duhej të bëja me të, “i tha Danielle prezantuesit Andy Cohen. “Unë nuk ndihem i vendosur.”

Por prit! Në dhomën e saj të zhveshjes, Danielle pati një moment të nxehtë të mikrofonit. Ajo i pëshpëriti burrit të saj, Nate Cabral, “Ata më ngritën!”

Defekti i paradrekës së Boujie

Shqetësimet e Danielle për marrëdhëniet e saj me Terezën dhe Jennifer-in u mbartën në sezonin 14. Në mëngjesin e saj të mrekullueshëm Boujie, Danielle u përball me të dy se si ata nuk arritën ta mbrojnë atë.

“Më thanë se ishte dikush që ju sollët në parti që fliste për mua. Dhe kush e keni lejuar të flasë për mua, “tha Danielle. Disa ditë më parë, një floktar u tha zonjave të Garden State për një sjellje të dyshimtë nga ana e Danielle.

Tereza u ngrit dhe i tha Danielës që të mos priste që ajo ta mbronte kur ajo nuk e dinte se çfarë ndodhi. Në rrëfimin e saj, një Danielle e pakënaqur tha: “Çështja është se dy nga miqtë e mi po lejojnë dikë tjetër të hyjë dhe të flasë për mua. Unë do të kisha shpresuar se ata do të thoshin, 'Kjo nuk është aspak Danielle. Mund të ketë një keqkuptim”. Ashtu siç kam bërë për ta – miliona herë.”

Ju besoni më së miri që Daniela përmendi se mos i thanë gjërat ishte e ngjashme me situatën e Melisës. Plus, Melissa ishte në mëngjes, kështu që kjo ishte AF e vështirë.

“Nuk e dija se mund t'ju them se Melissa e dinte pa ju thënë se si e dinte ajo, që ishte Luis duke folur me Joe,” tha Jennifer. “Unë jam plotësisht transparent, por gjithashtu jam shumë besnik. Dhe kjo ishte historia e saj për të treguar,” shtoi ajo, duke treguar me shenjë drejt Terezës.

“Dua që ju të dy t'i përgjigjeni kësaj sinqerisht. Më ke vendosur?” pyeti Daniela.

Jennifer tha: “Jo”. Tereza e mbylli hetimin. “Nuk e di kush është në veshin tënd Danielle, sepse ajo të ka thënë sa herë tani”, tha Teresa. Dhe duke qenë shoqja besnike që është, Tereza e shtyu Jenniferin poshtë autobusit duke i thënë se Jennifer ia dha Danielit informacionin.

Epo, sigurisht duket sikur Danielle është krijuar nga Teresa dhe Jennifer. Edhe pse ajo nuk dëshiron ta besojë.

Real Housewives of New Jersey transmeton episodet e reja në Bravo të dielave në mbrëmje në orën 8/7c.