A duhet të shqetësohen tifozët për rrugën që po ndjek RHONJ?

Klea

A duhet të shqetësohen tifozët për rrugën që po ndjek RHONJ?

Mund të jem një nga më të mëdhenjtë Amvise të vërteta të Nju Xhersit fansat, por sezoni i ri i ekskluzivitetit nuk ka nisur me një shkëndijë siç shpresoja. Me Melissa Gorga dhe Teresa Giudice që nuk ndërveprojnë më, grupi do të ketë një ndarje të qartë. Ne e kemi parë këtë më parë kur një Bravoleb refuzon të flasë ose filmojë me një tjetër, dhe zakonisht nuk është shenjë e mirë. Sezoni vihet nën presion shtesë, sepse pjesa tjetër e kastit nuk mund të përballojë peshën shtesë.

Një ndryshim mund të jetë në të ardhmen e afërt

Real Housewives of New Jersey ka pasur sukses gjerësisht me të njëjtin kast gjatë sezoneve të fundit. Po, dy të rinj u shtuan në sezonin 13 me Rachel Fuda dhe Danielle Cabral, por nuk ka ndodhur asnjë rinovim i madh. Por unë jam i shqetësuar se do të ketë një ndryshim të madh të aktorëve pas sezonit 14. Linjat e tregimeve janë bërë bajate falë grindjes Gorga/Giudice. Tani, Danielle duket se po fillon me historinë e saj të konfliktit familjar. Sa për pjesën tjetër të kastit, asgjë nuk duket të jetë aq interesante apo e denjë për t'u filmuar.

Guxoj të them se zonjat e Garden State kanë humbur shkëndijën e tyre? Edhe pse janë transmetuar vetëm dy episode, jam mërzitur. Si shikues, jam lodhur duke dëgjuar për humbjen e peshës së zonjave ose duke parë fëmijët e tyre duke u përgatitur për fillimin e një viti të ri shkollor. Unë kam filluar të mendoj se shpresa jonë e vetme është historia e Rachel dhe John Fuda kundër Tre. Por ne do të duhet të shohim se si do të dalë. Nëse Bravo do të sillte një klasë krejt të re amvisash siç bëri me Real Housewives të Nju Jorkut, do të ishte fundi i një epoke, por ata do të fajësonin vetëm veten e tyre.

Ndarja e RHONJ në ekipe ndoshta do të jetë rënia

Tereza është ende shumë e lumtur që jeton në flluskën e saj të dashurisë, por kjo do të thotë se ajo po injoron çështjet e rëndësishme rreth saj. Nëna e katër fëmijëve po i detyron edhe një herë miqtë e saj të zgjedhin ekipet. Ky episod i fundit tregoi Terezën duke e pjekur në skarë Danielle në lidhje me dëshirën për të rindërtuar miqësinë e saj me Rachel. Anasjelltas, Margaret Josephs do ta ketë të vështirë të gëlltisë idenë se miqtë e saj prej kohësh, Jennifer Fessler dhe Jackie Goldschneider, duan një lidhje me Tre.

Kanë ikur ditët kur i gjithë kasti bashkohej ose të paktën u përpoq. Tani po bëhen aleanca dhe marrëveshje. Shikuesit po mësojnë për një takim përpara ribashkimit të sezonit 13, ku disa nga kastë, përfshirë Melissa, Margaret dhe Rachel, po komplotonin për të rrëzuar Teresa dhe Luis Ruelas.

RHONJ janë lojërat e reja të urisë

Real Housewives e vetë Miriam Webster në New Jersey, i njohur ndryshe si Jackie, gjithashtu pajtohet që ekskluziviteti është bërë paksa si filmi hollivudian The Hunger Games. Jackie, i cili dikur ishte një nga anëtarët kryesorë të kastit të serialit, tani po kritikon hapur ekskluzivitetin për ndarjen e tij të qartë. Ndërsa fliste në Two T's in a Pod, Jackie vuri në dukje: “Të gjithë janë të bindur se nëse marrin shumicën e njerëzve në ekipin e tyre dhe më pas e bëjnë fotografinë dhe e etiketojnë atë si një ekip, atëherë Bravo do ta shohë atë dhe ata do të do të mendojë, 'Oh, ata kanë më shumë njerëz, le ta mbajmë atë ekip.' Nuk është mënyra se si funksionon, dhe thjesht po i bën të gjithë kaq të ndarë.”

Nocioni është i pasur që vjen nga Jackie e cila prej vitesh ka debatuar kundër Terezës. Duket se Jackie është një nga fajtorët kryesorë në këtë ndarje, për të qenë i sinqertë. Margaret foli në Access Hollywood's Housewives Nightcap, duke ndarë mendimet e saj. Themeluesi i MacBeth Collection u tha fansave: “Fatkeqësisht, Jackie më zhgënjeu vërtet. Ajo ishte shumë, shumë e zhgënjyer. Nëse nuk po ndodh në Instagram për të, nuk po ndodh në jetën reale – dhe Instagram nuk është jeta reale.”

Real Housewives of New Jersey dikur ishte ekskluziviteti më i mirë në Bravo. Falë lidhjeve të tij të njohura dhe emocioneve gjeniale, seriali rezultoi mirë me shikuesit për një kohë shumë të gjatë. Por sezonet e fundit janë ndenjur, madje edhe Bravo ka marrë parasysh. Pra, nëse gratë nuk mund t'i kthejnë ndjenjat e tyre, mendoj se ekskluziviteti po shkon drejt një rindezjeje, e cila mund të jetë ose e mirë ose e keqe. Por vetëm koha do ta tregojë. Mund të jenë përgjithmonë shanset në favorin tonë.