A duhet të kthehen zonjat e Londrës një Bravo?

Klea

A duhet të kthehen zonjat e Londrës një Bravo?

Goditja Bravo Zonjat e Londrës u transmetua për herë të parë në vitin 2014, në kohën kur Happy nga Pharrell Williams ishte numri një dhe njerëzit ishin të fiksuar pas Frozen. Seriali i dramës shfaqi dallimet kulturore midis Anglisë dhe Amerikës në shumë aspekte. Dhe më lejoni t’ju them, ka disa goxha qesharake. Edhe pse ne jemi aleatë në shumë mënyra, britanikët dhe amerikanët janë të ndryshëm në shumë mënyra. Këtë e theksonte shpesh Caroline Stanbury. Yjet britanikë kishin një buzë të sipërme të ngurtë, ndërsa amerikanët shfaqën shumë emocione për t’u pëlqyer. Por fansat nuk mund të mos bien në dashuri me serialin.

Në rregull, ja çfarë mbaj mend. Jam shumë i sigurt që Ladies of London nuk u transmetua kurrë në MB dhe u krijua vetëm për një audiencë amerikane. Pra, pasi fillimisht e pashë dhe më pas e rishikuam vite më vonë, ishte interesante të mësohej se Caroline nuk ishte një emër i njohur për anglezët. Dhe edhe pse Caprice Bourret u shit si amerikane në shoqërinë e lartë të Londrës, thjesht nuk do të ishte kështu sepse ajo ishte një modele magjepsëse në listën D, një version anglisht i një Playmate. Por nuk mund ta mohoj që dinamika e kastit ishte e madhe, pavarësisht se sa të famshëm ishin këta më parë. Kjo më bën të besoj se Bravo duhet të rikthejë serialin.

Ish-patat ishin gjithçka

Të jetosh si emigrant në një vend tjetër nuk është gjithmonë aq magjepsës sa mendon. Ndërsa mund të duket sikur ata po jetojnë në një vend ekzotik, ka privilegje nga të cilat ne heqim dorë. Shikimi i Zonjave të Londrës ishte zgjedhja e përsosur për ata që gjithashtu jetonin larg shtëpive të tyre në Londër. Shfaqja kishte emigrantë amerikanë, duke përfshirë Juliet Angus dhe Marissa Hermer, të cilat u shfaqën duke shijuar një mënyrë jetese luksoze në Londër. Por siç mësuam, vajzën mund ta nxirrni jashtë Shteteve, por shtetet nuk mund t’i nxirrni nga vajza. Më pëlqeu shumë Juliet. Ajo ishte e ëmbël dhe më pëlqente entuziazmi dhe naiviteti i saj. Edhe pse ajo mund të jetë jashtë thellësive të saj, ajo tregoi se çfarë do të thotë të jesh një amerikane krenare.

Do të doja të shihja një grup të ri femrash, në thelb një rindezje. Përditësimi mund të tregojë jetën e britanikëve dhe amerikanëve në Londër tani. Do të ishte interesante të tregohej se si inflacioni dhe kostoja e një bilete avioni tani ndikojnë në kastin. Do të më interesonin edhe mendimet e tyre politike pasi kemi përjetuar një ndryshim klimatik në të dy vendet.

Mjekër lart

Të thuash se jetoja për britanikët ishte një nënvlerësim. Humori dhe sarkazma e tyre e thatë shtuan popullaritetin e shfaqjes sepse amerikanët nuk dinë të sillen kështu. Nuk ka dyshim se përzierja e amerikanëve dhe britanikëve sapo funksionoi. Ishte një pikë hyrëse e lehtë për amerikanët që të kuptonin dallimet kulturore. Zonjat ishin të çrregullta, por argëtuese. Vetë Caroline dha disa këngë epike, me qenien time të preferuar, “Ajo po qante sikur Titaniku t’i kishte marrë fëmijët”.

Edhe pse Annabelle Neilson nuk është më me ne, ajo ishte gjithashtu një britanike e ftohtë. Paaftësia e saj për t’u kujdesur për problemet e zakonshme të amerikanëve e bëri atë një personazh të spikatur. Ishte gjithashtu interesante të mësoja se ajo ishte një muzë për Alexander McQueen. Annabelle, si Caroline, janë gra të ashpra dhe unë nuk e marr gjithmonë atë atmosferë të mjaftueshme kur shikoj disa nga The Housewives.

Shfaqja duhet të riemërohet

Nëse do të mund të zgjidhja një mënyrë për të rindezur pasionin për Zonjat e Londrës, do të shisja Bravo në një serial Real Housewives of London. Të shohësh një përzierje të ish-anëtarëve të kastit dhe të rinjve do të ishte mirë. Edhe pse Caroline është në Real Housewives të Dubait, ajo mund të shfaqet si një “shoqe” dhe të ndihmojë në promovimin e spinoff-it të ri Real Housewives. Fakti është se Real Housewives of Cheshire ka vazhduar për më shumë se 12 sezone dhe zhvillohet në një qytet të pasur të Anglisë. Pra, pse jo Londra? Më duket sikur dikush ia ka lëshuar topin Bravo me këtë.