A duhet të konkurrojë Tom Sandoval në Dancing With the Stars?

Klea

A duhet të konkurrojë Tom Sandoval në Dancing With the Stars?

Sezoni 32 i Duke kërcyer me yjet ishte epike. Ylli i Vanderpump Rules, Ariana Madix u rendit e treta në konkurs. Ajo u shfaq në shfaqje të mahnitshme javë pas jave mes një kasti të mbushur me interpretues me përvojë. Ariana ishte e njohur për Scandoval, dramën e mashtrimit që luhej në Pump Rules. Kjo aferë tronditëse magjepsi kombin.

Siç mund ta mbani mend, Tom Sandoval e tradhtoi Arianën, të dashurën e tij prej gati një dekade, me shoqen e saj, Rachel Leviss. Një natë kur Tom po këndonte (dhe unë e përdor këtë term lirshëm) në skenë në fillim të marsit 2023, telefoni i tij ra. Ndërsa Ariana po ruante telefonin, ajo zbuloi video seksuale të Rashelit. Ajo i dha fund lidhjes së saj me Sandoval, dhe valët e shokut janë ende në të gjithë VPR sot.

Tani po flitet se Sandoval mund t’i kërkohet të bashkohet me sezonin 33 të DWTS. Pra, a duhet të konkurrojë Sandoval në Dancing with the Stars? Le të zbërthejmë të gjitha të mirat dhe të këqijat.

Sandoval ëndërronte të ishte në DWTS

Kur Ariana diskutoi për herë të parë të ishte në DWTS, ajo e dinte se sa shumë dëshironte ish-i i saj të ishte pjesë e saj. Dhe Ariana e kuptoi se bashkimi me kastin do të ishte një hakmarrje e ëmbël. Jam i sigurt që kjo e bëri ofertën më tërheqëse.

Sa i përket Sandovalit, ai po i bënte lëvizjet e tij gati në TV për DWTS. Sandoval pranoi: “Unë në fakt mora mësime në sallën e ballit dhe gjithçka.” Por mos ki frikë, Sandoval! Ish-prodhuesi i DWTS, Cheryl Burke, parashikoi se Sandoval do të ishte në sallën e ballit për sezonin 33. Profesori shumëvjeçar e di se për çfarë po flet. Pra, ne mund të shohim një Sandoval vals këtë vjeshtë.

Sandoval ka një personalitet të largët

Sandoval kryeson grupin e tij kopertinë, Tom Sandoval dhe The Most Extras. Ky njeri adhuron qendër të vëmendjes dhe i pëlqen të performojë në skenë.

Megjithatë, nëse do të më jepej një zgjedhje, do të preferoja shumë të shikoja Sandoval duke bërë një lëvizje sesa të dëgjoja trombën e tij të çuditshme duke luajtur. Ose dëgjoni vokalin e tij shpesh të zhurmshëm. Aftësia e tij e performancës do të ishte një plus në shfaqje.

Ish-ja e Sandoval, Ariana Madix, sapo konkurroi në sezonin 32 të DWTS

Ariana sapo vrau sezonin 32, edhe pse nuk e mori në shtëpi The Len Goodman Mirrorball Trophy. Shumë nga rutinat e saj bazoheshin në fuqizimin e femrës dhe ecjen përpara. Dhe po – këto ka të ngjarë të ishin një gërmim në Sandoval.

Pas DWTS, Ariana goditi Broadway, duke portretizuar Roxie Hart në Çikago. USA Today raportoi se kur Ariana iu bashkua kastit, muzika pati “javën e performancës jo-festash më fitimprurëse ndonjëherë”. Jeta e saj është dukshëm në një ngritje që nga ndarja me Sandoval.

Por a do të kishte kuptim që Sandoval të konkurronte tani, menjëherë pas Arianës? Ajo do të ishte një akt i vështirë për t’u ndjekur.

Të gjithë janë të lodhur nga Scandoval

Plus, ka shenja se bota ka lodhje skandaloze. Pump Rules mori një pushim nga xhirimet pas ribashkimit të Sezonit 11. Një tjetër sezon i papërpunuar për pasojat e tradhtisë ishte i vështirë për kastin dhe shikuesit. Shpresa është që kur dhe nëse kamerat ngrihen, anëtarët e kastit do të jenë në një vend tjetër në jetën e tyre.

Është e paqartë nëse shikuesit e DWTS do ta shihnin praninë e Sandoval në shfaqje si një kujtesë për Scandoval. Disa fansa mund ta shohin atë si një tjetër yll televiziv të realitetit që përpiqet të arrijë sukses në salsa. Por nëse njerëzit janë të sëmurë nga saga e mashtrimit, ai mund të marrë më pak vota.

Tom Sandoval dhe Ariana Madix janë paditur nga Rachel Leviss

Në shkurt 2024. Entertainment Weekly raportoi se Rachel ngriti një padi kundër Sandoval dhe Ariana. Ajo i akuzoi ata për pushtim të privatësisë, pornografi hakmarrëse, shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional dhe përgjim.

Rachel pretendoi në padinë e saj se ajo dyshohet se është një “viktimë e sjelljes grabitqare dhe të pandershme të një burri të moshuar që regjistroi video të saj seksualisht të qarta pa dijeninë ose pëlqimin e saj, të cilat më pas u shpërndanë, u shpërndanë dhe u diskutuan publikisht nga një grua e përbuzur që kërkonte hakmarrja, duke katalizuar skandalin.”

Pas filmimit të ribashkimit vicioz të Sezonit 10 Pump Rules, Rachel kaloi muaj në një institucion trajtimi të shëndetit mendor. Ajo ndërpreu çdo kontakt me Sandoval.

Përfundimisht, Sandoval u përpoq të hidhte padinë, duke e përshkruar atë si një “përpjekje të fshehtë të hollë për të zgjatur famën e saj”. Ai gjithashtu pretendoi se Rachel po kërkonte “të riemëronte veten si viktimë në vend të gruas tjetër”.

Ndërkohë, Ariana ka mohuar t’ua tregojë videon të tjerëve. Një gjykatës në Los Anxhelos vendosi në favor të Rachel, duke e lejuar atë të ndiqte pretendimet e saj për pushtim të privatësisë dhe përgjim.

Edhe pse DWTS pëlqen të transmetojë njerëz që kanë njëfarë famë të lidhur me emrin e tyre, transmetimi i Sandoval mund të rezultojë në reagime nga fansat e DWTS dhe VPR.

Pjesët e tjera të hedhura të Rregullave të Pompës mund të jenë më të përshtatshme

Sandoval nuk ishte i vetmi ish-SURver që mbante ëndrrat për t’u rrotulluar nëpër sallën e vallëzimit. Scheana Shay u trondit kur zbuloi se shoqja e saj e mirë, Ariana, ishte pjesë e emisionit. Ajo ëndërronte të konkurronte në DWTS për vite dhe kishte marrë klasa kërcimi.

Edhe pse Scheana ishte e lumtur për Arianën, lajmi ende dukej si “një grusht në zorrë”. Unë mendoj se Scheana mund të jetë një zgjedhje më e mirë se Sandoval. Edhe DJ James Kennedy, me nivelin e tij të lartë të energjisë dhe entuziazmin, mund të jetë një zgjedhje interesante.

Duket se Tom Sandoval që konkurron në sezonin 33 të Dancing with the Stars ka më shumë negative sesa pozitive. Ne do të duhet të presim deri në vjeshtë për të zbuluar nëse ai do të kalojë me shpejtësi nëpër sallën e ballit.

Sezoni 33 i Dancing with the Stars do të rikthehet këtë vjeshtë në ABC, Disney+ dhe Hulu.