A duhet që Teddi Mellencamp të ishte shkarkuar nga RHOBH

Klea

A duhet që Teddi Mellencamp të ishte shkarkuar nga RHOBH

Nga të gjitha Amvise të vërteta të Beverly Hills të hedhura, Teddi Mellencamp u bë një nga amvisat më polarizuese. Kur Teddi doli për herë të parë në skenën Bravo, fansat e mirëpritën atë. Edhe pse ishte e rezervuar, kishte potencial, por pasi provoi të bëhej autoriteti moral për të gjithë, akti u vjetërua.

Disa fansa u gëzuan kur vajza e John Mellencamp u lirua, por të tjerë menduan se pushkatimi ishte i pajustifikuar. Në cilindo gardh që të uleni, sa herë që të tregoni Teddin, mund të prisni një diskutim jashtëzakonisht të nxehtë.

Prodhuesit thërrasin Teddi

Së fundmi, Teddi dhe Tamra gjykojnë kishte një mysafir interesant në podcast-in e tyre – një producent nga Bravo, Alex Baskin. Two T’s In a Pod me të vërtetë i lejuan gratë të zhyten thellë në atë që ishte si të ishe një amvise e famshme, edhe pse, me siguri, fansat mund të kujdeseshin më pak se çfarë po bënte Teddi.

Vite pas sëpatës së saj, Teddi bëri pyetjen miliona dollarëshe – pse u pushua nga puna? Doli se ajo ishte vërtet e pasigurt. Alex ndau: “Në tuajën, mendoj se ka pasur një reagim të fortë të audiencës ndaj jush. Nuk do ta mohoj këtë. Dhe gjithashtu mendoj se keni qenë të vetëdijshëm.” Sinqerisht, nuk më kujtohet vërtet Teddi në Real Housewives of Beverly Hills që të ketë një kontribut të vërtetë nëse ajo ishte apo jo në kokën e saj. Megjithatë, nuk mendoj se ajo duhej të pushohej nga puna.

Teddi thotë se çfarë ka në mendjen e saj

Producenti ekzekutiv e tha më së miri kur shpjegoi atë që ishte shumë e mrekullueshme për Teddi, duke vënë në dukje se “produksioni të kishte gjithmonë kurrizin tënd… ishte një fans i madh i yti, sepse do të thoshe gjëra që njerëzit e tjerë po mendonin dhe nuk do t’i thoshin.” Kjo deklaratë është e vërtetë, veçanërisht kur merret parasysh ajo që tha Teddi. Nëna e tre fëmijëve kishte prirje djallëzore, por kjo ishte ajo që e bëri atë kaq të lehtë për t’u parë dhe urryer.

Teddi ishte shumë i përfshirë me puppygate me Lisa Vanderpump dhe Dorit Kemsley. Nga fundi, Teddi filloi të luante pak më tepër kartën e viktimës, gjë që e bëri atë të dukej si e pasinqertë. Gjëja më e mirë për Teddin ishte se ajo ishte jashtëzakonisht hipokrite. Trajneri i llogaridhënies nuk arriti të merrte përgjegjësi dhe e bëri këtë vetëm një herë kur Dorit e thirri atë.

Sezoni 10 Teddi ishte gjithçka

Teddi kishte filluar t’i lexonte qartë bloget dhe mendoi se duhej të rritej paksa lojën e saj. Teddi mori përsipër të thërriste Denise Richards në një darkë të aktorëve, duke pretenduar se një mik i përbashkët i kishte thënë se asaj i kishin thënë se aktorja e James Bond tha disa gjëra të tmerrshme për Teddin. Me sa duket, të quhesh “patetik” nuk është e favorshme, edhe nëse është e vërtetë.

I mbani mend vathët e saj të trashë të viteve ’80 dhe jastëkët e shpatullave? Madje na pëlqente të urrenim veshjen e saj të përmirësuar. Në thelb, shikimi i Teddi-t që e turpëronte Denisin për një përvojë seksuale me Brandi Glanville nuk ishte e pranueshme, por na pëlqente të shikonim pasojat. Më shpesh sesa jo, ishte e qartë se Teddi nuk ndihej rehat në lëkurën e saj, duke i bërë shikuesit të vënë në dyshim zgjedhjen e kastit.

Çfarë duhet të ndryshojë për Teddin

Nëse Teddi do t’i dhurohej ndonjëherë një diamant, ajo do të duhej të bënte një përpjekje. Ajo do të duhej të mësonte se nuk mund të shkonte te producentët për t’u ankuar për mungesën e një skenari, pasi kjo do ta gjejë atë përsëri në bllokun e prerjes. Unë mendoj se nëse ajo do të kthehej me qëndrimin që po tregon tani në podkastin e saj, gratë do ta respektonin më shumë. Megjithatë, teoria ime nuk është për të gjithë ata që, supozoj, festojnë faktin që ajo mori sëpatën.

Në thelb, Teddi fluturoi shumë afër diellit, duke zgjedhur t’i përmbahej parimeve të saj të ngurta. Nuk e ndihmoi që ajo u duk shumë e bezdisshme, shpesh duke menduar se ishte disi superiore. Nëse do të mund ta mbushte për mirë atë superfuqi, do të ishte një amvise e pandalshme.