A u ndanë çifti i Artë Bachelor Gerry Turner dhe Theresa Nist?

Klea

A do të ndikojë divorci i Gerry dhe Theresa në Beqarin e Artë?

Gerry Turner dhe Theresa Nist i tronditur fansat e Beqari i Artë kur ata njoftuan divorcin e tyre. Pas martesës në janar 2024, çifti mezi ishte martuar për tre muaj përpara se të vendosnin të ndaheshin.

Pasi u shfaq lajmi për planet e divorcit të Gerry dhe Theresa, disa fansa filluan të pyesin veten se çfarë do të thotë kjo për të ardhmen Bachelorette e Artë. Lajmi i mirë është se marrëdhënia e dështuar e Gerry dhe Theresa ka të ngjarë të mos ndikojë në spin-off më të ri. Ndonëse është sigurisht dëshpëruese, nuk duket e mjaftueshme për të anuluar The Golden Bachelorette.

Marrëdhëniet Bachelor dhe Bachelorte dështojnë gjatë gjithë kohës

Fatkeqësisht, nuk është e pazakontë që çiftet nga The Bachelor ose Bachelorette të mos punojnë. Vitet e fundit, shkalla e suksesit të ekskluzivitetit ka rënë ndjeshëm. Këto ditë, nuk është jashtë normës të shohësh çifte nga ekskluziviteti të ndahen menjëherë pas xhirimeve. Ndërsa shumë çifte bien në dashuri gjatë xhirimeve, ata e kanë të vështirë të mbajnë marrëdhëniet në këmbë në botën reale.

Është zhgënjyese të shohësh se si rezultoi martesa e Gerry-t dhe Theresa-s, por nuk duhet të ndikojë në të ardhmen e spektaklit të “Bachelor Artë”. Bachelor dhe Bachelorette ende transmetohen çdo sezon, pavarësisht shkallës së tyre të ulët të suksesit kohët e fundit. Gjërat nuk duhet të jenë ndryshe për Bachelorin e Artë ose Bachelorin e Artë. Për më tepër, Bachelorette e Artë është një shfaqje krejtësisht e ndryshme, dhe shikuesit me siguri ende duan ta shikojnë atë.

Theresa nuk dëshiron që fansat të humbasin shpresat

Kur Gerry dhe Theresa njoftuan ndarjen e tyre, Theresa theksoi se ajo nuk donte që shikuesit të humbnin shpresat. Para se të jepte lajmin, Theresa foli për mbështetjen e madhe që ajo dhe Gerry kishin marrë nga fansat e spektaklit. Për më tepër, Theresa u shpreh duke u dhënë njerëzve shpresë dhe shpjegoi se ajo nuk donte që asgjë nga kjo të ndryshonte.

Bachelor i Artë tërhoqi vëmendjen e shikuesve nga të gjitha sferat e jetës, përfshirë të moshuarit. Ishte hera e parë që njerëzit shikonin të moshuarit të gjenin dashurinë në televizionin realitet, gjë që e bëri atë edhe më interesante. Shumë shikues të moshuar që nuk besonin se ishte e mundur të gjenin dashurinë në të 60-at e tyre e lart, u frymëzuan duke parë shfaqjen. Beqari i Artë ishte sinqerisht i hapur për shikuesit e çdo moshe.

Nëse “The Golden Bachelorette” do të anulohej pas ndarjes së Gerry dhe Theresa, atëherë shumë shikues mund të humbnin shpresën. Nuk do të kishte kuptim që ABC të shtypte kështu shpirtrat e fansave, që është një arsye tjetër pse The Golden Bachelorette ka të ngjarë të vazhdojë ende. Ndërsa The Golden Bachelor mund të mos ketë funksionuar për Gerry dhe Theresa, kjo nuk do të thotë se nuk mund të funksionojë për çiftet e tjera të ardhshme.

Gerry nuk ishte kryesuesi më i madh

Gerry Turner Golden Bachelot

Ndërsa shumë fansa u tronditën kur Gerry dhe Theresa njoftuan qëllimin e tyre për t'u divorcuar, të tjerët nuk ishin të tillë. Disa shikues e kishin dyshuar Gerry për një kohë pasi disa informacione të dyshimta për të kaluarën e tij u shfaqën gjatë transmetimit të The Golden Bachelor.

Në emision, Gerry pohoi se nuk kishte pasur ndonjë lidhje serioze që kur gruaja e tij Toni u nda nga jeta në vitin 2017. Megjithatë, ndërsa emisioni po transmetohej, një grua doli dhe pretendoi se ajo dhe Gerry kishin tre vjet që kishin lidhje. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, gruaja tha se Gerry i kishte përfunduar papritmas gjërat me të. Thuhet se ndarja u shkaktua nga reagimi i ashpër i Gerry-t ndaj pamjes së saj para se të shkonte në ribashkimin e tij në shkollën e mesme.

Dukej sikur gjërat mes Gerrit dhe ish-it të tij ishin mjaft serioze, pasi ata madje jetuan së bashku për më shumë se një vit. Për më tepër, gruaja pohoi se Gerry kishte parë gra të tjera përpara se të bëhej gjithashtu The Golden Bachelor.

Krahas këtij fiasko, kishte edhe disa dyshime për karrierën e Gerrit. Në emision, ai pohoi se kishte qenë pronar restoranti dhe doli në pension herët. Megjithatë, duket se nuk ishte kështu. Gerry dyshohet se nuk kishte pasur një restorant që nga viti 1985 dhe kishte disa punë pas moshës 55 vjeç kur ai pretendoi se kishte dalë në pension.

E gjithë papastërtia që doli rreth Gerrit sigurisht që e pikturon atë në një dritë të dyshimtë. Ndërsa Gerry ishte heroi i Amerikës kur sezoni i tij filloi të transmetohej për herë të parë, kjo nuk është më kështu. Fatkeqësisht, duket sikur ABC mund të ketë zgjedhur një epërsi të dobët me Gerry. Gabimet e tij nuk do të thotë se një Bachelor ose Bachelorette i Artë i ardhshëm nuk do të ishte i suksesshëm. Si rezultat, duket pothuajse e sigurt se Bachelorette e Artë do të filmohet dhe transmetohet ende këtë vjeshtë.