A do të mbyllet Schwartz & Sandy's?

Klea

A do të mbyllet Schwartz & Sandy’s?

Gjysma e kënaqësisë së ndjekjes së historisë së Bravolebit është të jesh në gjendje të blesh ose të shkosh në një biznes që ke parë në shfaqje. I tillë është rasti për Rregullat e VanderpompësTom Sandoval dhe Tom Schwartz. Me suksesin e TomTom, dyshja donin të përfitonin nga emri i tyre me Schwartz & Sandy’s. Emër i tmerrshëm, pasi më bën të dua një mish viçi me thekër, por sigurisht që dua të bëj një pelegrinazh në pikën e nxehtë. Por a do të mbyllet para se të shkoj atje?

Emri i lojës

Falë Scandoval, Schwartz & Sandy’s ka kaluar shumë, dhe ndërsa ky është emri i lojës kur bëhet fjalë për hapjen e barit dhe restorantit tuaj, askush nuk mund të kishte planifikuar për aferën që shpërtheu internetin. Sandy nuk e ndihmoi biznesin e tij pasi bëri një postim që supozohej të ishte një falje, mendoj. Pothuajse menjëherë, kritikat erdhën pasi Tom u akuzua se nuk ishte penduar për veprimet e tij. Meqenëse Sandoval nuk po merrte karremin, fansat vendosën ta bashkojnë atë dhe të largojnë zemërimin e tyre për biznesin e tij.

Tifozët Bravo mund të jenë të ashpër, me shumë njerëz që pranojnë Yelp. Një fans shkroi: “Ushqimi ishte i ftohtë dhe i tepërt. Ambienti ishte konfuz. Dritat ishin të ashpra por të zbehta?” Një tjetër kritik ndau, “Antiklimaktike, për të thënë të paktën. Dekor i prekshëm, ushqim i parkut tematik dhe serverë robotikë. Mos e humbni kohën tuaj.” Por një e re e postuar këtë javë e vuri në dukje: “Ka kuptim që ai takon një Scientologist kokënxehtë… Mund të dëshirojë të vendosë një surrat në pjesën tuaj anësore.” Edhe pse koktejet janë super inovative (merrni Mai Tai), ato mund të mos jenë të mjaftueshme për të sjellë klientët me pagesë.

Kontrolli i Dëmtimit

Me kalimin e premierës së Sezonit 11, nuk kaloi pa u vënë re që Toms u filmuan në barin e tyre në West Hollywood, TomTom, për titullin e hapjes. Epo, duket se ka një arsye të mirë për këtë sepse Pump Rules u ndalua dukshëm nga xhirimet në Schwartz & Sandy’s nëpërmjet The US Sun. Bari supozohej të ishte një punë e madhe, pasi sezoni 10 tregoi procesin e mbrapshtë të përfundimit të vizionit.

Bari u bë një vend jashtëzakonisht toksik për të qenë pas Scandoval, me një burim që i tha gazetës, “Sasia e bollshme e toksicitetit që synonte restorantin çoi në shumë probleme me stafin, nëse punonte atje për arsye të gabuara, si përpjekja për të merrni vëmendjen e kamerës ose presionin e shtuar që ata morën ndërsa përpiqeshin t’u shërbenin të ftuarve.

Fatmirësisht, bashkëpronari, Greg Morris, bëri ndryshime. Burimi shpjegoi, “Greg mori kontrollin dhe nuk i lejoi kamerat të filmonin në Schwartz & Sandy’s sepse ai ndjehej sikur restoranti dhe të gjithë ata që punonin atje ishin në shënjestër të padrejtë. S&S mori një goditje të madhe. Dhe Greg mendoi se xhirimet atje do ta prishnin biznesin më shumë se sa ishte shkatërruar tashmë pas skadovalit.”

Sandy është jashtë … lloj

Rezulton se Sandoval e di kur nuk kërkohet pranë. Me shpresën për të shpëtuar lokalin, Sandy po bën një hap të madh prapa dhe po zgjedh të jetë një partner i heshtur. Gjatë një episodi të fundit të The Viall Files, Schwartzy zbuloi se Sandoval “po bën një hap prapa. Ai ka qenë kryesisht një partner i heshtur. Po, ai është ende i përfshirë financiarisht.”

Schwartz u hap me dëgjuesit, duke vënë në dukje: “Ka pasur një ndryshim. Sinqerisht, ne u doxxxed. Nuk jam këtu për të bërë një festë keqardhjeje. Por është e keqe që ky biznes – në të cilin kam vënë zemrën dhe shpirtin tim – dhe kaq shumë njerëz që kanë kushtuar kaq shumë kohë dhe energji u rrëzua për shkak të veprimeve të një personi në jetën e tyre personale. Por ne vuajtëm shumë. Ne vërtet e bëmë. Njerëzit kanë ardhur, ka pasur një mbështetje të madhe kohët e fundit dhe ka qenë një ndryshim i mirë i ritmit.”

Pra, nëse ndonjëherë e gjeni veten në fshatin Franklin dhe dëshironi një pije, Schwartz & Sandy’s është me të vërtetë ende i hapur dhe gati për t’ju shërbyer Lobster Corndogs. Yum? Ndërsa shikuesit e VPR do të jenë në gjendje të shohin dridhjen e aktorëve në TomTom, nuk ka asnjë plan për të lejuar ndonjëherë kamerat në shiritin e ri.