A do të largohet Kyle Richards nga RHOBH?

Klea

A do të largohet Kyle Richards nga RHOBH?

Që nga viti 2010, Kyle Richards dhe drama e saj kanë qenë një element kryesor në Amvise të vërteta të Beverly Hills. Nëna e katër fëmijëve ka treguar se si ajo lundronte duke qenë një yll fëmijësh, marrëdhënie të këqija me motrat e saj, Kim Richards dhe Kathy Hilton dhe se si ajo ka mbajtur një qëndrim të fortë gjatë kalimit të gardhit kur bëhet fjalë për gratë e tjera. Sezoni i 13-të i RHOBH ka qenë një sezon fantastik për Kyle, e cila ka pasur vështirësi me ndarjen e saj nga Mauricio Umansky dhe thashethemet se ka gjetur një të dashur lezbike. Me gjithë dramën, a është bërë gjithçka e tepërt për Kyle?

Askush nuk do të mendohej dy herë nëse Kyle do të largohej nga show Bravo. Në fakt, besoj se disa fansa do të gëzoheshin. Shumë e konsiderojnë atë paksa me dy fytyra pasi shpesh është më se e lumtur të flasë për dramën e miqve të saj, por jo për të sajën. 55-vjeçarja thjesht mund të jetë e lodhur duke mbajtur diamantin e lakmuar dhe ajo mund të jetë gati të lërë titullin e saj Bravo.

Të mirat e Kyle Staying

Nëse Kyle zgjedh të qëndrojë në Real Housewives të Beverly Hills, ajo do të vazhdojë të marrë një pagë Bravo. Ky kartëpagesë e vogël mund të jetë shumë e rëndësishme, veçanërisht nëse ajo dhe Mo e tërheqin shkas për divorcin e tyre. Finalizimi i një divorci mund të jetë i shtrenjtë dhe do të ishte e nevojshme që Kyle të mbajë lëvizjen e rrjedhës së parave të saj Bravo, të paktën derisa ajo të ketë një kontroll më të mirë me financat e saj.

Kyle ndoshta përballet edhe me një presion të madh nga Bravo për të qëndruar në shfaqje. Me dramën aktuale martesore të Kyle, Bravo ka të ngjarë të vazhdojë të xhirojë historinë e çrregullt për sezonin 14 të RHOBH. Mund të jetë e vështirë për Kyle të ndërpresë lidhjet me një rrjet që padyshim do të luftonte për ta mbajtur atë në shfaqje.

Unë gjithashtu ndjej sinqerisht se shokët e Kastit RHOBH kujdesen për të, kështu që nëse diçka me martesën e saj shkonte (më tej) në jug, besoj se zonjat do të mblidheshin për të. Kyle mund të jetë i prirur të qëndrojë në RHOBH vetëm për të ruajtur mbështetjen emocionale që ajo merr nga amvisat e tjera.

Të mirat e Kyle largimit

Megjithatë, ka edhe anët pozitive që Kyle të largohet nga RHOBH. Nëse Kyle do të zgjidhte të largohej nga shfaqja, mendoj se ajo do të ishte në gjendje ta shëronte shumë më lehtë marrëdhënien e saj me motrën e saj Kathy. Kathy e ka bërë shumë të qartë se i pëlqen privatësia e saj dhe që çështjet familjare të fshihen nën qilim. Për sa kohë që Kyle është ende në serialin Real Housewives, kam frikë se ajo nuk do të krijojë më kurrë një lidhje të ngushtë me motrën e saj më të madhe.

Një tjetër atribut pozitiv i largimit nga seriali do të ishte se Kyle më në fund mund të gjente një vend të qetë për t’u vendosur. Gjatë një episodi të fundit, ajo vuri në dukje se sapo vajza e saj më e vogël mbaroi shkollën e mesme, ajo donte të dilte nga Beverly Hills dhe të shkonte në natyrë (çfarëdo që të thotë kjo.) Kyle më në fund mund të kishte mundësinë e saj për të jetuar në lumturinë e saj, veçanërisht pasi u angazhua për të ushtruar dhe duke jetuar një jetë të matur. Jeta e saj do të ishte shumë më ndryshe nëse Kyle do të largohej nga RHOBH, por ndoshta kjo është pikërisht ajo që ajo dëshiron.

Zgjedhja e Kyle

Edhe pse Kyle e ka shfaqur atë si një yll i Real Housewives për 14 vitet e fundit, duket se ajo mund të ketë mendime të dyta kur është fjala për rikthimin e mundshëm për sezonin 14. “Çdo vit them, ‘Nuk e di. Asnjëherë mos thuaj kurrë, dhe të gjitha këto.” Kyle tha në një E! intervistë. “Por, sinqerisht nuk e di ende. Nuk e di se ku do të jetë jeta ime në një ose dy javë. Nuk e di se si do të jetë kur kamerat të ngrihen sërish, ku do të jetë jeta ime dhe me çfarë ndihem rehat.”

Kyle me të vërtetë po lufton për të jetuar në sytë e publikut, duke thënë: “Ndjehet sikur të gjithë duan ta dinë dhe se ata mendojnë se kanë të drejtë për çdo detaj të jetës sime, sepse unë kam treguar jetën time dhe e ndaj jetën time me të gjithë për 13 vjet. . Nuk është se po gënjej apo po mbaj; Unë jam duke e kuptuar akoma.”

Sinqerisht, më vjen keq për Kyle, i cili e mbylli intervistën duke thënë: “Nuk kam përgjigje. Ata mendojnë se po i ngacmoj, po e zvarrit, po e bëj këtë për vlerësime. Po e kuptoj tani, dhe po e kuptojmë si çift, dhe po e kuptoj vetë atë që më duhet. Dhe kur unë e di dhe ne e dimë se ku po shkon jeta jonë më pas, ju do ta dini.”

Nuk do ta mërzisja Kyle nëse do të donte të bënte një hap prapa për të mbledhur mendimet e saj. Unë personalisht mendoj se ajo e ka kaluar një përplasje që nga korriku midis mikro-mashtrimeve dhe thashethemeve. Ndoshta është koha që Kyle të mbyllë kapelën e saj Kemosabe.