A do të kthehet Monica Garcia në sezonin 5 të RHOSLC?

Klea

A do të kthehet Monica Garcia në sezonin 5 të RHOSLC?

Gjithçka filloi me një Finsta dhe një ëndërr. Pasi krijoi fshehurazi një llogari për heqjen e Jen Shah, Monica Garcia fitoi një flok dëbore në Amvise të vërteta të Solt Lake City. Në përgjithësi, Monica arriti në shfaqjen e saj debutuese dhe në ribashkimin e sezonit 4 të RHOSLC, ajo madje fitoi një vend në pozicionin e parë, pranë Andy Cohen. Eshtë e panevojshme të thuhet se Monika e solli dramën në Bravo.

Fatkeqësisht, mashtrimet e Monikës ishin në nivelin tjetër. Tani, gjithçka është e çrregullt, jo vetëm në ajër, por edhe jashtë transmetimit. Prandaj, thashethemet tashmë po shpërthejnë përralla për daljen e Monikës nga xhirimet. Mbi këtë, le të shqyrtojmë provat, duke u përpjekur të dallojmë nëse Monica do të kthehet apo jo në Sezonin 5 të RHOSLC.

Monica mund të mos ketë asnjë bashkëyll për të filmuar

Kur Heather Gay i zbuloi kastit se Monica ishte ajo që drejtonte llogarinë e Reality Von Tease, zonjat fillimisht u shfaqën të tronditura. Mosbesimi i tyre u kthye shpejt në trishtim, derisa më në fund, të gjithë u zemëruan. Ishte një slitë emocionale, për të thënë të paktën.

Duke folur me Shumëllojshmëri, Heather tani po thotë se nuk do të filmojë kurrë më me Monikën, si kurrë më. Për më tepër, Heather dhe Monica janë aktualisht të kyçur në një proces gjyqësor. Në thelb, pala e Heather po kërkon që Monica të paguajë faturat e saj në banjën e mjekësisë së Heather, ndërsa Monica po pretendon se shërbimet e saj të marra dështuan. Nëse Monika do të rikthehet, është e qartë se ajo nuk do të ketë shoqe dhe as partner xhirimesh në Heather.

Po kështu, shikuesit dyshojnë se Monica vodhi një tufë nga dyqani Meredith Marks, si dhe unazën 60 mijë dollarëshe të Lisa Barlow, e cila u zhduk në mënyrë misterioze në një tualet në sezonin 4.

Këto dyshime, të shoqëruara me zbulimin e madh të Heather-it, po shohin zonjat e tjera (minus Mary Cosby) të gjitha në anën e Heather. Këtë sezon, Maria u shfaq vetëm si mike e saj, por kur u pyet nga E! Lajmet nëse donte të kthehej për sezonin 5, kjo amvise e diskutueshme u përgjigj: “Po, ndoshta. Vetëm sepse ndihem sikur jam këtu për Monikën [Garcia]dhe nëse më duhet të jem e plotë për t’u siguruar që ajo të arrijë atje ku po shkon, unë jam këtu për ta mbështetur atë.”

Maria ka të drejtë, ajo duhet të kthehet me kohë të plotë për të ndihmuar Monikën. Përndryshe, Monica mund të mos ketë me kë të filmojë për sezonin 5, gjë që mund ta shohë atë duke u konservuar shpejt nga ky serial.

Monica as nuk mund të kërkohet përsëri

Menjëherë pas transmetimit të finales së sezonit 4, Monica doli live në Instagram. Në llogarinë e saj personale, Monika i është përgjigjur një fansi, i cili e kishte pyetur për gjasat që ajo të rikthehej për një tjetër sezon xhirimesh. “Nuk më kanë kërkuar ende. Unë nuk kam asnjë ide. Kështu që unë nuk e di ende”, u përgjigj Monika.

Sa i përket qëndrimit të Lizës, ka postuar ajo në Twitter, “Kur luan të gjitha letrat e tua, je jashtë.” Lisa iu përgjigj gjithashtu të njëjtës pyetje që Monica iu bë në Instagram Live të saj që prej skadimit. Megjithatë, përgjigja e saj ishte gjithashtu një mospërgjigje e madhe, pasi ajo theksoi “Kjo është shumë më e lartë se nota ime e pagës. Kjo është një gjë Bravo.”

Pa marrë parasysh se çfarë mund të dëshirojnë ose nuk duan Monika ose kolegët e saj, Lisa ka të drejtë. Rikthimi i Monikës është së pari në duart e Bravo. Nëse Bravo thotë po, atëherë Monica mund të marrë një vendim se si dëshiron të vazhdojë, ose duke ikur larg, ose duke u kthyer për RHOSLC Sezonin 5.

Pothuajse i gjithë aktori nuk e ka ndjekur Monikën

Siç tha Heather në transmetim, kasti origjinal i RHOSLC është ride-or-die për kauzat e njëri-tjetrit. Ne e urrenim shikimin e kësaj të vërtete kur disa nga zonjat mbronin skemat mashtruese të Jen-it, por kjo është një histori krejt tjetër… Megjithatë, tani që ribashkimi i Sezonit 4 është regjistruar, ne po e vëmë në dyshim këtë tregim, pasi dy anëtarë të kastit e ndjekin ende. Monika, e cila nuk është shumë, por është më shumë sesa thjesht të kesh Marinë vetëm në cepin e saj.

Pas një kontrolli të dyfishtë, mund të konfirmoj atë që po thotë interneti. Mary dhe Whitney Rose ende ndjekin Monicën, dhe Monica i ndjek të dy në kthim. Është interesante se edhe Monica ende e ndjek Meredith-in, por Meredith e ka unfollowed atë që atëherë. Megjithatë, e ardhmja e Monikës në RHOSLC nuk duket shumë e ndritshme, pasi të gjitha këto unfollows dëshmojnë se ajo qëndron kryesisht e vetme në një ishull dimëror në Utah.

Monica tani po shkëputet nga RHOSLC

Duhet të ketë rënë shumë në Ribashkimin e Sezonit 4 të RHOSLC, kështu që tani, na duhet kjo për të transmetuar, statistika! Në thelb, ajo që po shohim pas ribashkimit është se Monica duket se po vendos hapësirë ​​mes vetes dhe këtij seriali. Për shembull, në një postim të ri-shpërndarë në Instagram, Monika iu përgjigj një shikuesi, i cili me shkronja të mëdha filloi: “SHOW MONICA!!!! Nuk mund ta besoj se nuk do t’ju kemi më në ekranet tona për një kohë.”

Me këtë, Monika i është përgjigjur këtij fansi duke i shkruar: “Ose ndoshta kurrë më”. Kjo nuk është e vetmja shenjë që Monica ka filluar të shkëputet nga seriali i saj. Një vështrim i shpejtë në biografinë e Monikës në Instagram do t’ju tregojë gjithashtu se ajo ka hequr etiketën e saj Real Housewives, duke e etiketuar veten tani si një “Sipërmarrëse”. Ne i kemi parë anëtarët e kastit ta bëjnë këtë më parë, zakonisht pas sezoneve të vështira, ose largimin e tyre nga seritë e tyre individuale.

Nga të gjitha shenjat që kemi parë deri më tani, kjo është flamuri ynë më i madh i kuq, duke na paralajmëruar se Monica mund të mos kthehet për RHOSLC Sezonin 5.