A do të kthehet Jenna Lyons në sezonin 15 të RHONY?

Klea

A do të kthehet Jenna Lyons në sezonin 15 të RHONY?

Rindezja e Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut ishte një vendim i rrezikshëm. Sjellja e një kasti krejtësisht të ri ose do të rigjallëronte ekskluzivitetin ose ndoshta do t’i jepte fund.

Shumë fansa u befasuan kur Jenna Lyons iu bashkua kastit të sezonit 14. Ajo ishte drejtoresha kreative dhe më pas presidente e J. Crew nga viti 2010 deri në 2017. Jenna ishte tashmë një ikonë e njohur e modës. Dhe ajo ishte amvisa e parë homoseksuale në RHONY. Jenna ishte një ndryshim interesant i ritmit. Ajo ishte e mprehtë, e çuditshme, e pambrojtur dhe paksa introverte. Dhe Jenna solli një urrejtje ndaj koprës dhe një dashuri për të dhënë dhurata në ekskluzivitet.

Por filluan të shfaqeshin shenja se Xhena mund të ishte një amvisë e vetme. A do të kthehet Jenna Lyons për sezonin 15 të RHONY? Le të shohim të gjitha të dhënat që Jenna dha për të ardhmen e saj RHONY.

Jenna donte ta mbante jetën e saj të dashurisë private

Gjatë xhirimeve të sezonit 14, Jenna refuzoi të zbulonte identitetin e të dashurës së saj. Ajo ndjeu se tjetri i saj i rëndësishëm nuk u regjistrua për të qenë në qendër të vëmendjes. Por pasi u ndanë, Jenna u tregoi bashkë yjeve të saj për ndarjen e tyre. Ajo kurrë nuk e ndau identitetin e ish-të dashurës së saj, e cila i fërkoi disa nga kolegët e saj në mënyrën e gabuar.

Pastaj Jenna u shfaq në Watch What Happens Live. Prezantuesi Andy Cohen e pyeti nëse ishte e fejuar me Cass Bird, gjë që duket se sugjeronte një postim i fundit në Instagram. Jenna u pa e veshur me një unazë të madhe. Dhe komentet vërshuan me mesazhe urimi.

Pas pjekjes intensive të Andit, Jenna tha: “Jam shumë e lumtur”. Dëshira e Xhenës për të mbajtur të fshehtë jetën e saj të dashurisë është e kuptueshme. Megjithatë, është gjithashtu pothuajse e pamundur të bëhet në një reality show.

Ajo kënaqej duke qenë shoqe me disa nga yjet e saj

(Foto nga: Noam Galai/Bravo)

Jenna shkoi në udhëtimin e saj të parë të vajzave në emision. Ajo dukej e hapur për këto përvoja të reja, edhe nëse ndihej e parehatshme në fillim. Jenna gjithashtu krijoi lidhje të vërteta me Brynn Whitfield, Jessel Taank dhe Erin Lichy. Në fakt, Brynn supozohej se po e shtypte fort Xhenën.

Ajo u sulmua nga bashkë-yjet e saj

(Foto nga: Cindy Ord/Bravo)

Gjatë udhëtimit të aktorëve në Anguilla, Jenna u përball me kolegët e saj. Dhe arsyeja përse akoma më shpërthen mendjen. Ajo i tha Erinit se po udhëtonte herët në Anguilla. Jenna donte të shmangte karrocën e fluturimit dhe duhej të nxihej.

Erin i tha grupit se Jenna nuk donte të fluturonte si trajner. Kështu, kur Xhena mbërriti, ajo hyri në folenë e amvisave të një grerëzash të zemëruar. Ata e goditën atë se ishte shumë e mirë për të fluturuar si trajner.

E gjora Jenna mbërriti herët për t’u nxirë sepse ka inkontinenti pigmenti. Kjo gjendje gjenetike quhet edhe sindroma Bloch-Sulzberger. Incontinentia pigmenti shkakton probleme me dhëmbët, rënien e flokëve dhe dhëmbëzat e lëkurës.

Ajo ndihej e vetëdijshme për lëkurën e saj dhe donte të nxihej përpara se të vinin zonjat e tjera. Mënyra se si e trajtuan partnerët e saj, veçanërisht Erin, e cila filloi këtë kaos, ishte e tmerrshme.

Jenna dha një sugjerim rreth dorëheqjes

Zonja e modës postoi një foto në Instagram në shtator 2023, ku shfaqet pranë një vepre arti. Fjala “Që” ishte shkruar me shkronja të bardha.

Në mbishkrim, Jenna shkroi, “@themuseumofmodernart @edruschaofficial Tempted.” Epo, kjo me siguri mund të nënkuptojë se largimi i RHONY ishte në mendjen e Xhenës. Ose mund të jetë thjesht një rastësi dhe asaj i pëlqeu vepra artistike.

A është Fiming RHONY një “gjemb” për Xhenën?

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo)

Sipas People, Jenna u shfaq në Watch What Happens Live dhe i dha një përgjigje të papritur një prej pyetjeve të Andit. Andi i kërkoi Xhenës trëndafilin dhe gjembin e saj të sezonit. Ajo tha se “gjembi” i saj ishte “e gjithë shfaqja”. Po!

“Me të vërtetë mendova se do ta kisha një kohë më të lehtë. Ishte e vështirë!” – shpjegoi Jenna. “Është tronditëse se si kur kamera është në të vërtetë mbi ju … mendova se mund ta përballoja dhe, e dini, nuk munda.”

Ndërsa dukej sikur Jenna nuk po kthehej për sezonin 15 të RHONY, ajo nuk dha një përgjigje përfundimtare.

Jenna kapërceu BravoCon

(Foto nga: Clifton Prescod/Bravo)

Mungesa e festimit të të gjitha gjërave Bravo dukej të ishte një shenjë ogurzezë. Pse tjetër ylli i ri i shfaqjes do t’i humbiste festimet?

Jenna tha për Entertainment Tonight se kishte edhe angazhime të tjera. Ajo deklaroi: “Unë [said] disa gjëra vërtet të rëndësishme për të bërë, si p.sh. Jo, kisha një ngjarje dhe kisha disa gjëra të tjera që duhej të bëja që ishin personale,” shpjegoi Jenna.

“Dhe unë jam duke u përgatitur për—duhet të iki sonte, duhet të jem në një fluturim, kështu që thjesht nuk munda. Nuk funksionoi”, shtoi ajo.

Kur u pyet se si u ndje pasi RHONY e mbështillte, Jenna u përgjigj: “Jo, jo, ishte argëtuese. Megjithatë ishte shumë. Ndryshe nga jeta ime normale”, shtoi ajo.

Entertainment Tonight gjithashtu e pyeti Andin rreth largimit të Jenna nga BravoCon. “Mosqënia e saj në BravoCon nuk është ndonjë deklaratë e mrekullueshme për marrëdhënien e saj me shfaqjen apo me ne. Ne kemi një marrëdhënie të shkëlqyer dhe shpresoj që ajo të kthehet”, tha ai. “E dini, shpresoj që ajo të kthehet.”

A do të kthehet Jenna Lyons në sezonin 15 të RHONY?

Unë jam një fanse e madhe e Jenna Lyons. Më pëlqen që ajo veshi xhinse në ribashkim dhe byzylykë diamanti në një mëngjes të rastësishëm. Qëndrimi dhe personaliteti i saj ishin freskues.

Por, duke pasur parasysh se Jenna kishte një kohë të vështirë për të filmuar me aktorët dhe për t’u hapur me ta, ndihem sikur ajo e ka kaluar përvojën. Dhe gati për të vazhduar nga shfaqja. Unë me të vërtetë shpresoj se jam gabim. Gishti i kryqëzuar që Jenna do të hajë fondue sezonin e ardhshëm me kastin e sezonit të 15-të të RHONY.