Marrëdhëniet më të shkurtra të kombit Bachelor

Klea

A do të kthehet Bachelor in Paradise për sezonin 10?

Bachelor në Parajsë ka qenë gjithmonë një hit i madh me fansat e Kombit Bachelor. Spin-off përmban aktorë nga The Bachelor dhe The Bachelorette, të cilët nuk arritën të gjenin dashurinë herën e parë. Disa shikues mendojnë se BIP është më i mirë se shfaqjet origjinale të Bachelor, është interesante të shikosh kastë nga sezone të ndryshme të përzihen.

Pavarësisht se është jashtëzakonisht popullor për vite me rradhë, BIP ka shkuar drejt greminës së fundmi. Sezoni 9 ishte veçanërisht i ulët për spin-off. Madje ka lënë disa shikues të pyesin nëse do të kishte një sezon të dhjetë. Ndërsa kjo është ende e paqartë pasi asgjë nuk është konfirmuar, duket se ky spekulim fatkeqësisht mund të bëhet realitet.

Chris Harrison pretendoi se BIP ishte “shtyrë”

Një e dhënë që tregonte drejt një anulimi të mundshëm të BIP ishte një pretendim nga ish-prezantuesi i Bachelor Chris Harrison. Sigurisht, ka qenë një minutë e nxehtë që kur Chris u përfshi me ekskluzivitetin pasi u largua nga detyra në vitin 2021. Pavarësisht se ka kaluar nga koncerti i tij Bachelor, Chris ende e njeh ekskluzivitetin brenda dhe jashtë.

Në shkurt, Chris pretendoi se kishte dëgjuar se BIP ishte shtyrë dhe la të kuptohet se mund të ishte anuluar. Ndërsa këto teori u rrëzuan, duhej të kishte një arsye pse Chris i sugjeroi ato në radhë të parë. Chris priti shumë sezone të BIP, dhe me siguri mund të shohë se nuk është njësoj si dikur. Nuk ka asnjë arsye të mirë që Chris të trazojë tenxheren me fansat e Kombit Bachelor. Kjo ide duhet të ketë ardhur nga diku.

Meqenëse Chris nuk është përfshirë me ekskluzivitetin Bachelor për disa vite, pranojini fjalët e tij me një kokërr kripë. Megjithatë, mund të kishte ndonjë substancë në pretendimet e Chris, të cilat nuk dukej të dilnin nga ajri.

Sezoni 9 i BIP kishte një shkallë suksesi 0%.

Një faktor tjetër që mund të parandalojë BIP Sezonin 10 është shkalla e ulët e suksesit të Sezonit 9.

Ndërsa tre çifte vendosën ta linin sezonin së bashku, asnjëri prej tyre nuk zgjati shumë. Kylee Russell dhe Aven Jones u larguan si çift pasi Aven u shpreh se nuk ishte gati të fejohej. Pas nisjes së vështirë të marrëdhënies së tyre pas transmetimit të finales, Kylee mori mesazhe të shumta që e lajmëronin për pabesinë e Aven. Ish-çifti i dhanë fund lidhjes së tyre menjëherë, e cila ishte një zhgënjim për shumë shikues.

Aaron Bryant dhe Eliza Isichei u fejuan gjatë finales së sezonit 9, së bashku me Kat Izzo dhe John Henry Spurlock. Menjëherë pas transmetimit të finales, të dy këta ish-çifte treguan gjithashtu se ishin ndarë. Si rezultat, asnjë çift i suksesshëm nuk erdhi nga sezoni 9, gjë që ishte shumë e trishtueshme për t'u parë.

Marrëdhëniet e dështuara të sezonit 9 dukeshin mjaft të këqija për ekskluzivitetin Bachelor, gjë që e vë në pikëpyetje të ardhmen e spin-off-it. Ndërsa një sezon tjetër mund të shpengojë potencialisht BIP, sezoni 9 la një shije të keqe në gojën e shikuesve që mund të jetë e vështirë për t'u hequr qafe.

Bachelor & Bachelorette Artë mund të errësojë BIP

Gerry Turner dhe Theresa Nist në The Golden Bachelor

Së fundi, është një mundësi që Bachelor i Artë, si dhe Bachelorette i Artë, mund të zëvendësojë përfundimisht BIP. Golden Bachelor u transmetua së bashku me sezonin 9 të BIP në vjeshtë dhe u prit shumë më mirë nga shikuesit në krahasim me këtë të fundit. Për më tepër, The Golden Bachelorette u konfirmua së fundmi të jetë gjithashtu në prodhim, duke e bërë atë shfaqjen e pestë aktuale Bachelor Nation.

Shfaqjet e Golden Bachelor përfundimisht mund të heqin plotësisht BIP nga orari, pasi do të ishte e vështirë të lihej vend. Ishte e vështirë për të vazhduar me The Golden Bachelor dhe BIP në të njëjtën kohë, kështu që nuk ka gjasa që më shumë se një shfaqje të transmetohet në të njëjtën kohë në vazhdim. Meqenëse çdo shfaqje Bachelor zgjat zakonisht dy deri në tre muaj, do të ishte e vështirë të përshtateshin pesë sezone të plota në çdo vit.

Ndërsa kjo është sigurisht e gjitha vetëm spekulime, ekziston një mundësi reale që BIP mund të jetë në fund të ditëve të saj. Nëse BIP do të merrte një sezon të dhjetë, do të duhej të ishte milje mbi sezonin 9 për të ruajtur spin-off-in. Kjo do të ishte e vështirë për t'u bërë, pasi nuk ka prodhuar shumë çifte të suksesshme kohët e fundit. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për ekskluzivitetin e The Bachelor, gjithçka është e mundur. Shpresojmë që BIP është larg përfundimit, por nuk jemi të sigurt se është për momentin.