A do të kthehet Alexis Bellino në sezonin 18 të RHOC?  Ajo duhet.

Klea

A do të kthehet Alexis Bellino në sezonin 18 të RHOC? Ajo duhet.

Alexis Bellino u shfaq në Amvise të vërteta të Orange County Sezonet 5-8. Në transmetim, jeta e saj dukej e përsosur. Zotërimi i shtëpive të shumta miliona dollarëshe së bashku me bashkëshortin e saj prej 13 vitesh, Jim Bellino, pushimet e tyre të shtrenjta dhe festat luksoze ishin të lakmueshme. Sidoqoftë, nga fundi i kohës së saj në RHOC, u shfaqën shenja paralajmëruese, duke bërë që aktorët të spekulonin për jetën e tyre së bashku në dukje të përsosur.

Ka kaluar një dekadë që kur kamerat e Bravo e kapën Alexisin. Kjo është një kohë e gjatë, dhe meqenëse shumë gjëra kanë ndryshuar që atëherë në jetën e Alexis, ne do të donim të shihnim se kush dhe ku është ajo këto ditë. Por, a do të kthehet Alexis Bellino për sezonin 18 të RHOC? Shpresojmë që po, dhe do të shpjegojmë pse tani.

Një Alexis Post-Jim do të ishte argëtuese

Kur pamë Alexisin për herë të fundit, ajo dhe Jim ishin për fat të mirë i martuar. Gjatë katër sezoneve, ne pamë jetën e Alexis si një nënë që rrinte në shtëpi, duke rritur tre fëmijët e vegjël të çiftit. Sa i përket stilit të jetesës së tyre, Alexis dhe Jim ishin të krishterë të devotshëm me vlera tradicionale. Disa fansa e quanin Xhimin kontrollues, pasi ai nuk ishte adhurues i Alexis që shkonte në udhëtime pa praninë e tij.

Në fakt, Jim rrëzoi udhëtimin e zonjave në sezonin 5 në Florida, i cili ishte i çuditshëm. Po kështu, Xhimi donte që Alexis të tërhiqej nga xhirimet, duke thënë në transmetim: “Gratë qëndrojnë në shtëpi. Ka vetëm kaq shumë kohë në ditë për të rritur fëmijët e mi. Duhet të thuash jo për disa gjëra.”

Jo tronditëse, në vitin 2018, çifti u divorcua. Për fat, ata tani janë në një vend të mrekullueshëm si bashkëprindër, duke postuar së bashku se fëmijët e tyre janë të parët. Por prapëseprapë do, Jesus Jugs është liruar! Nëse Alexis tani kthehet në RHOC për sezonin 18, ajo nuk do të kishte kujt t’i përgjigjet, duke e lejuar atë të shfaqet plotësisht, jo vetëm për kastin, por edhe për veten e saj.

Alexis’s Life Post RHOC mban histori të shkëlqyera

Që kur la mënjanë ngjyrën portokalli dhe martesën e saj, Alexis filloi të takohej, u fejua, i dha fund dhe tani po takohet sërish. Përveç ndryshimit të rrëfimeve të jetës së saj të dashurisë, tre fëmijët e Alexis janë rritur dhe evoluar gjithashtu. Madje së fundmi, Alexis na riprezantoi edhe djalin e saj më të madh, Miles.

“Hej botë, ky është Miles. Djali im transgjinor. Ai tani është një muaj më pak se 15 vjeç… Miles tani ka një zë dhe më ka kërkuar të bëj këtë postim,” shpjegoi Alexis, nën një imazh të ëmbël nënë-bir.

“Unë kisha ndërprerë postimet për disa muajt e fundit për shkak të këtij tranzicioni në jetën e Miles, por ai tani është gati të ‘dalë’ dhe të përdorë këtë platformë për të ndaluar çdo urrejtje ose pyetje. Unë refuzova ta postoja këtë për të për një kohë, por tani e di që Miles me të vërtetë e dëshiron këtë sepse është i lodhur nga gjinitë e gabuara dhe konfuzioni që kanë njerëzit, kështu që ne po e rregullojmë rekordin dhe shpresojmë të sjellim qartësi,” vazhdoi ajo, plotësisht në mbështetje të djalin e saj transgjinor.

Më pas Alexis deklaroi se dashuria e saj për djalin e saj ishte e pakushtëzuar, ndërsa e lavdëroi për guximin e tij. Do të donim të shihnim lidhjen e Alexis dhe Heather Dubrow mbi përkrahjen e tyre të përbashkët për fëmijët e tyre LGBTQIA+, nëse Alexis zgjedh për sezonin 18 të RHOC.

Alexis mbetet miqësor me shumicën e aktorëve të RHOC

Në internet, Alexis mund të shihet duke u përzier me shtëpiake të ndryshme Reale. Disa prej tyre janë madje nga OC, si Heather dhe Tamra Judge. Për më tepër, ndërsa merrte pjesë në festën e festave të Kathy Hilton, Alexis postoi me Emily Simpson. Për këtë, Tamra komentoi “Ju djema dukeni bukur”.

Me marrëdhëniet tashmë të vendosura në kastin e saj të mëparshëm, rruga për kthimin e Alexis do të ishte e lehtë për t’u lundruar. Do të donim ta shihnim Alexis-in të bënte këtë udhëtim, duke u kthyer drejt miqve dhe armiqve të saj, në sezonin 18 të RHOC.

Alexis tani po takohet me ish-in e Shannon

Diku tjetër në Orange County, ish-i i Shannon Beador, John Janssen, tani po takohet me Alexis. Ose Gjonit i pëlqejnë vërtet dritat ndezëse të Bravo-s dhe ngjarjet e shumta të tapetit të kuq, ose pishina e takimeve në këto rrugë të mbyllura është plehra. Sido që të jetë, WOAH. I dashuri i ri i Alexis do ta ndihmonte me siguri në disa skena dramatike, nëse ajo do të kthehej në këtë serial.

Në mënyrë të egër, grindjet tashmë kanë filluar mes këtyre dy të dashuruarve të Gjonit. Për t’u kthyer prapa, disa muaj më parë, Shannon shkatërroi makinën e saj ndërsa ngiste nën ndikim. Thuhet se ajo dhe Gjoni ishin grindur atë mbrëmje, dhe tani, ndoshta, Alexis mund të ketë qenë edhe i përfshirë.

Duke folur për E! Lajmet në festën e premierës së Jeff Lewis javën e kaluar, Shannon shtjelloi këto thashetheme. “Unë nuk e njoh atë. Ajo tha se unë i bërtita me turp në bar në natën time fatkeqe, gjë që nuk e bëra, dhe kam dëshmitarë për ta vërtetuar këtë. Nëse do të thuash gjëra për mua, le të flasim për të vërtetën.”

Për më tepër, ky çift i ri e lëndon Shannon për një arsye tjetër, pasi në vitin 2018, Jim paditi Shannon dhe Tamra për shpifje. “John është shumë i vetëdijshëm për një proces gjyqësor në të cilin kam qenë i përfshirë me Jim Bellino dhe Alexis ishte përfshirë në atë proces. Unë kam qenë i shkatërruar financiarisht dhe emocionalisht për vite me radhë. Dhe unë fitova,” kujton Shannon, duke shtuar se kjo ende e shkatërroi atë financiarisht, gjë që John e dinte mirë.

Sa i përket përgjigjes së Alexis, ajo i tha Accessit “Nuk kam qenë kurrë shoqja e saj. Nuk i kam borxh asgjë. Nuk ka asnjë kod vajzash që po ndodh këtu.” Edhe pse Alexis deklaroi gjithashtu se ajo nuk i dëshiron Shannon ndonjë vullnet të keq, është e qartë se ka shumë dramë tani mes këtyre dy zonjave dhe ne do të donim ta shihnim Alexis të përballet me të gjitha, duke u rikthyer në RHOC për sezonin 18. .

Alexis po lufton me Vickin

Historitë e sezonit të 18-të të RHOC po rriten dhe Alexis nuk i është bashkuar ende kastit… Kur lajmet për romancën e re të Alexis u goditën, Vicki Gunvalson u hodh në X (i njohur më parë si Twitter), duke i drejtuar ndjekësit e saj në CELEBUZZ, ku u shpreh ajo, “Që unë të shihja se Alexis-dikush për të cilin kisha njëfarë respekti-do të ishte aq i ulët sa të dilte me ish-in e Shannon-it? Eshte e shpifur.”

Alexis dhe Vicki tani janë duke gjuajtur shaka të dyshimta në internet dhe gjithçka po bëhet e çrregullt. Alexis duhet të kthehet në sezonin 18 të RHOC për t’i hasur të gjitha këto drejtpërdrejt, sepse kjo ka qenë … shumë.