A do të jetë sezoni 11 i Vanderpump Rules i fundit i shfaqjes?

Klea

A do të jetë sezoni 11 i Vanderpump Rules i fundit i shfaqjes?

Nuk është sekret që Rregullat e Vanderpompës mori një tjetër goditje pas Scandoval. Prodhuesit thanë aq shumë. Por a është shuar tashmë zhurma që dikur e shpëtoi këtë shfaqje? Sezoni 11 i Vanderpump Rules nuk do të shfaqet premierë deri në fillim të vitit 2024. Por duket sikur e kemi parë tashmë—dhe nuk po na pëlqen ajo që pamë. A mund të përfundojë rilindja e rregullave të pompës kaq shpejt pasi filloi? A është shfaqja përtej kursimit?

Lodhja skandovale (dhe sandovale) është e vërtetë

Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Skandovali shpërtheu shtatë muaj më parë, megjithëse do të faleshe të mendosh se ishte më i gjatë. Skandali dominoi kulturën pop për muaj të tërë. Ajo u referua në gjithçka, nga Darka e Korrespondentit të Shtëpisë së Bardhë deri te sezoni i ri i American Horror Story.

Njeriu që qëndron pas kësaj afere është gjithashtu i pashmangshëm. Në këtë kohë, Tom Sandoval është në dy shfaqje të ndryshme të Fox (përveç nëse ai nuk është disi zhytësi në Këngëtarin e maskuar) dhe asnjëri nuk po e shpëton reputacionin e tij. Ai gjithashtu sapo lançoi një podcast. Edhe fansat e mbetur të Sandoval (jemi të sigurt që ekzistojnë) duhet të pranojnë se ka shumë përmbajtje Tom tani.

Shumica e shikuesve të VPR nuk mund ta shikojnë pronarin e lokalit pa kujtuar se ai regjistroi Rachel Leviss pa pëlqimin e saj. Sinqerisht, disa mendojnë se Sandoval duhet të pushohet për këtë. Nëse sezoni i ardhshëm është harku i tij i shpengimit, ai do t’i largojë njerëzit shumë shpejt.

A është aktori mbi të?

Gustavo Caballero/Bravo

Pamjet nga finalja e sezonit 11 treguan Ariana Madix duke refuzuar të filmojë me Sandoval. Duke marrë parasysh famën e saj pas skadovalit, Ariana mund të linte fare mirë pas Pump Rules. Ajo dyshohet se është kërcënuar të largohet nga emisioni më parë. Sandoval madje e përdori këtë si një justifikim për të mos u ndarë me të.

Lala Kent gjithashtu tingëllon gjatë emisionit, duke theksuar se xhirimet e sezonit 11 ishin rraskapitëse. Thënë kjo, ne dyshojmë shumë se ndonjë nga këta njerëz do ta lërë përgjithmonë TV realitetin. Nëse spin-off i Pump Rules është i suksesshëm, ka mundësi që anëtarët e kastit të mund t’i bashkohen atij ansambël.

Dalja e Rakelës hodhi një pikëllim në gjërat

Rachel Leviss
Pallua/YouTube

Rachel Leviss nuk u largua nga shfaqja pasi kaloi verën në një institucion të shëndetit mendor. Ajo u largua nga Los Angeles të gjithë së bashku, duke u zhvendosur në Arizona. Largimi nga VPR ishte padyshim masa më e mirë për Rachel dhe shëndetin e saj mendor. Edhe ata që urrejnë e duartrokitën duke e bllokuar Sandovalin. Midis urdhrit të ndalimit të Scheana Shay, dramës së këlyshëve dhe modelit të këtij kasti për t’i mbajtur gratë në një standard më të lartë, sezoni 11 nuk do të ishte një kohë argëtuese për ish-vajzën e konkursit.

Rachel nuk u largua zyrtarisht derisa sezoni 11 filloi xhirimet. Jemi të sigurt që produksioni shpresonte që ajo të ishte zuzarja, me konfrontime shpërthyese dhe një hark të ngjashëm me Kristen Doute në sezonet 3 dhe 4. Kasti u hodh qartë nga dalja e saj gjithashtu, edhe nëse Lisa Vanderpump shfaqi një lojë të pashqetësuar përpara. Lala dhe Scheana janë ankuar të dy për moskthimin e saj.

Pa Rachel, dhe me Sandovalin në dukje të falur, a do të ketë edhe një zuzar Sezoni 11? Sepse kjo na çon në pikën tonë të radhës…

Sezoni 11 i VPR nuk tingëllon premtues

Katie Maloney, Ariana Madix
Imazhet BG026/Bauer-Griffin/GC

Falë mediave sociale, podkasteve të kastit, rrjedhjeve të ndryshme dhe Amazon Lives, duket sikur e kemi parë tashmë sezonin 11. Dhe askush nuk duket veçanërisht i interesuar. A dëshiron vërtet dikush të shikojë Scheana duke qarë me Sandoval në një vendstrehim shërimi? Apo Puppygate 2.0?

Edhe para Scandoval, Sezoni 10 ishte një ndryshim i mirëpritur i ritmit. Tom Schwartz dhe Katie Maloney u divorcuan, Lala pati skandalin Randall dhe Rachel ishte tashmë në një epokë kaotike të vajzave beqare. Scandoval ishte gati të ishte më shkatërrues se të gjithë ata së bashku.

Në vend të kësaj, me siguri duket se Sandoval është rikthyer në hiret e mira të kastit, me Katie dhe Ariana si përjashtime. Të falësh një burrë që bëri një gjë të keqe ndërsa mbante një grua që bëri të njëjtën gjë në një standard më të lartë? Është bërë shumë herë gjatë drejtimit të VPR. Për të parafrazuar Katie, merrni një material të ri!

A do të rindizet Bravo?

Todd Williamson/Bravo nëpërmjet Getty Images

Pas rinisjes së Real Housewives të New York City, fansat e Bravo filluan të spekulojnë se çfarë shfaqje të tjera mund të pasonin. Kjo ka aplikuar kryesisht për qytetet e tjera të Real Housewives. Por duke pasur parasysh që producentët tashmë kanë kërkuar anëtarë të rinj të kastit përpara Sezonit 11, kush do të thotë se një rindezje e VPR nuk u konsiderua?

Sidoqoftë, VPR u përpoq të shtonte gjak të ri në sezonin 8, dhe ishte një fatkeqësi. Dhe historia e thellë, me histori dhe dekada e kastit është pjesë e asaj që e bëri Scandoval një punë kaq të madhe. Përveç kësaj, edhe rindezja e RHONY u shua pavarësisht fillimit të saj të fortë.

Pse sezoni 11 me siguri nuk do të jetë i fundit i VPR

Darka e Allison / Varietet përmes Getty Images

Çdo shikues i VPR mund të pranojë se sezonet 7-9 ishin të çuditshëm. E megjithatë, shfaqja vazhdoi të rinovohej. Tani që Scandoval ishte një nga momentet më të përfolura të vitit 2023 dhe VPR mori nominimet për Emmy, jemi shumë të sigurt që edhe një sezon i këndshëm nuk do të mjaftojë për të anuluar shfaqjen.