A do të bënin Tom Schwartz dhe Jo Wenberg një çift të mirë?

Klea

A do të bënin Tom Schwartz dhe Jo Wenberg një çift të mirë?

Qeni në xhiro e rregullon Vanderpump, Tom Schwartzka pranuar se ka kaluar një kohë të nxehtë dhe të rëndë me një mik Jo Wenbergpor a do të bënin të dy një çift të mirë?

Schwartz ngadalë po zhyt gishtin e tij përsëri në pishinën e takimeve pas divorcit të tij nga Katie Maloney. Pas 12 vitesh së bashku, dyshja dhanë dorëheqjen kur u bë e qartë se asnjëri nuk ishte i lumtur me lidhjen e tyre. Që nga ndarja, Katie dhe Tom nuk kanë qenë në gjendje të mbeten miq me sukses dhe mezi të jenë bashkë prindër dy të vegjlit e tyre. Tom e dogji pak a shumë atë urë ndërsa ishte në Meksikë në dasmën e Scheana Shay-t, kur e lyente Rachel Leviss-in.

Pra, tani që ai është beqar dhe shumë në epokën e tij Ken, kush po i bie në sy Schwartz-it? Parukierja e Tomit dhe mik/mik me përfitime, Jo! Por a do të punonin ata në të vërtetë si çift, apo do të përplaseshin dhe digjen si martesa e tij?

Kush është Jo?

Për të kuptuar nëse Jo dhe Schwartz do të bënin një çift të mirë, së pari, duhet të kuptojmë se cila është në të vërtetë zonja e re në jetën e tij. Ne e dimë që Katie nuk është fanse, pasi ajo e thirri atë gjatë ribashkimit të sezonit 10 të Pump Rules, duke e etiketuar atë “të çuditshme dhe të mërzitshme”.

Gjatë një Story të fundit në Instagram, Katie vuri në dukje, “Jo është drithëruese. Dua të them, asnjë prej nesh nuk mund të duronte të ishte rreth saj. Energjia e saj është në të njëjtin nivel me një kokë të çarë.” Po! Tequila Katie nuk pranoi të përmbahej. Dhe traileri i mesit të sezonit për Sezonin 11 të VPR tregoi se ata do të përballen me kokën personalisht.

Jo dukej se u shfaq si një peshkaqen, duke nuhatur gjak në ujë. Schwartz-i i porsa beqar ishte i pafuqishëm dhe madje e lejoi atë të shkonte në dhomën e tij të beqarisë për disa javë. Ndërkohë, debutimi i Jo-së në VPR nuk u bëri përshtypje shumë njerëzve, përfshirë Ally Lewber-in, pasi dukej sikur ajo po përpiqej shumë të bënte përshtypje për pjesën tjetër të kastit. James Kennedy vuri në dukje se ata lëshuan atmosferë vëlla-motër dhe ishte mjaft e qartë që Tom nuk po e ndjente më lidhjen.

Lulëzon dashuria

Më duket sikur Schwartz është marrë pothuajse peng në këtë miqësi të re. Jo duket e fortë dhe shpesh e mbizotëruar me dashurinë dhe atmosferat e saj të lehta. Tom tha gjatë ribashkimit të sezonit 10 se “Jo nuk ishte e dashura ime, veçanërisht jo në atë moment. Ai evoluoi në një situatë ose në një gjë miq me përfitime me kufij të përcaktuar qartë. Ne të dy po dilnim nga marrëdhëniet e gjata dhe për një minutë, atje, ishim vendet e lumtura të njëri-tjetrit.” Le të quajmë një lopatë një lopatë; tingëllon si një rikthim.

Por gjatë premierës së sezonit, Tom hodhi pak dritë mbi mendimet e tij për Jo, duke i thënë kamerave Bravo: “Jo është një qenie njerëzore – Jo është një dritë në jetën time. Dua t’i sqaroj gjërat. Jo nuk ka jetuar kurrë me mua. A qëndronte ajo me mua në mënyrë sporadike? Po. Ajo nuk është e dashura ime, nuk ka qenë kurrë. Kishim një romancë të stuhishme, por tani jemi vetëm sytha.”

Bëni matematikën

Dy plus dy do të jenë gjithmonë të barabarta me katër, por unë nuk shoh që Schwartz dhe Jo të mblidhen. Unë besoj se Schwartzy i ka bërë qëllimet e tij krejtësisht të qarta, siç vuri në dukje përmes Us Weekly: “Jo është një stilist i keq. Mendoj se ajo është një shpirt i bukur.” Më vjen erë një por, djema.

Partneri i TomTom vazhdoi duke thënë: “Ne nuk po jetojmë së bashku dhe as nuk po takohemi, por ajo është thjesht dikush që e vlerësoj në një nivel të thellë, dhe ajo është një qenie njerëzore vërtet e lezetshme dhe ne jemi të varur. jashtë.” Unë mendoj se Jo është kapur në një xhiro ku shumë gra ngecin. Ata mendojnë se mund ta rregullojnë këtë zog të plagosur të një njeriu kur, në realitet, djali nuk kishte kurrë një plan për të kryer.

Teoria ime mbështetet nga vetë fjalët e Schwartz-it teksa ai ndau: “Sapo dola nga një lidhje 12-vjeçare. Nuk mund të jem i përkushtuar – nuk mund të zhytem në një marrëdhënie tjetër. Nuk do të ishte e drejtë për personin tjetër, sepse unë jam një lloj i konsumuar me biznesin dhe familjen time, dhe jam duke rënë në dashuri me veten përsëri”.

Schwartz nuk po kërkon një bashkëshort në të ardhmen e afërt, kështu që më së shumti që shoh të ndodhë është një marrëveshje e ndërsjellë për të vazhduar të qëndrojmë miq me përfitime.

Vanderpump Rules vazhdon në Bravo dhe është i disponueshëm për t’u transmetuar në Peacock.