Kalani Faagata

Klea

’90 Dita: Vendi i fundit’ Kalani i vjen keq që justifikoi çështjet e shumta të Asuelut me disa gra

’90 Dita: Vendi i fundit’ Kalani i vjen keq që justifikoi çështjet e shumta të Asuelut me disa gra

Episodi krejt i ri i së dielës i Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit, Kalani Faagata dhe Asuelu Pulaa përballet me pabesinë e tij të kaluar gjatë një seance terapie emocionale.

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit

Në episodin e javës së kaluar të Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit, e Asuelut vallëzim surprizë në prehër për gruan Kalani la të kuptohet për një pajtim të mundshëm, pavarësisht nga pakujdesia e tij në të kaluarën. Megjithatë, një seancë terapie e papërpunuar dhe emocionale në këstin e së hënës, tregon se çifti ende po përballet me çështje të rrënjosura thellë.

Në episod, Kalani dhe Asuelu gërmoj thellë në pabesinë e përsëritur të këtij të fundit, një sekret Kalani e ka mbajtur të fshehur nga familja e saj.

“Në kohën kur i kisha kuptuar gjërat, isha shtatzënë dhe tashmë po e sillja në Amerikë,” shpjegon. Kalani, 35. “Kështu që thjesht ndjeva se duhej ta thithja dhe thjesht ta fshihja. Doja që ai të shkonte mirë me babin tim dhe me anëtarët e familjes sime, kështu që e mbajta të fshehur, kryesisht për ta mbrojtur atë.”

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit

Në një rrëfim të përzemërt, dukshëm emocional Asuelu28 vjeç, ndan këndvështrimin e tij.

“Më vjen shumë keq të flas për atë që kam bërë.” Asuelu pranon. “Thjesht më pëlqen të ndihem si një vrimë. Ndihem sikur nuk e meritoj të jem këtu, duke lënduar gruan time dhe duke lënduar familjen time.”

Asuelu Pulaa

Në seancën e terapisë, Kalani zhytet më thellë në thellësinë e tradhtisë së burrit të saj.

“Ishte si vajzë pas vajze, dhe unë thjesht isha i shtypur,” thotë ajo. “Sapo ai arriti në Amerikë, në të vërtetë nuk ndodhi. Dhe më pas brenda një viti më parë, ai filloi të tradhtonte në internet.”

“Ai nuk më tradhtoi fizikisht, por ai do të kontaktonte vajza të ndryshme në internet.” Kalani shton. “Më pas ai blinte fotot e tyre të zhveshura në internet, dhe më pas kjo çoi deri në … ku ai bëri gjërat e gjuhës dhe gjërat b-punë. Pra kolektivisht, ai është mashtruar si 10, 12 herë.”

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit

Me emocione të papërpunuara, Kalani kthehet në Asuelui cili ulet në heshtje pranë saj, duke thithur peshën e fjalëve të saj.

“Duke dëgjuar veten time duke thënë këtë, unë jam i neveritur me veten time,” thotë ajo, përpara se të shpërthejë në lot dhe të shikojë larg.

Kalani Faagata

Që nga dasma e tyre në shtator 2018, Kalani dhe Asuelu janë përballur me sfida të shumta. Me pamjen e tyre të planifikuar në spinoff, Dita e 90-të: Vendpushimi i funditshumëçka ka ndodhur jashtë ekranit, duke i bërë fansat të spekulojnë për gjendjen aktuale të marrëdhënies së tyre.

Kalani dhe Asuelu për herë të parë zbukuroi ekranin në sezonin 6 të I fejuari 90 ditor. Romanca e tyre lulëzoi kur Kalani pushoi në Samoa, e Asuelut atdheu, dhe ai ishte i punësuar në resortin ku ajo ishte vendosur. Marrëdhënia e tyre përparoi me shpejtësi, duke rezultuar në lindjen e fëmijës së tyre të parë, Oliver, në janar 2018. Pas kësaj, çifti nisi procesin e vizave K-1 që Asuelu të zhvendosej në SHBA dhe të bashkonte familjen e tyre.

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit

Nga fillimi, e Kalanit familja shprehu rezerva për marrëdhënien e saj me Asuelu. Shqetësimet e tyre u rritën vetëm kur Kalani njoftoi menjëherë shtatzëninë e saj të dytë e Asuelut mbërritja në SHBA Megjithatë, pavarësisht sfidave, Asuelu arriti të fitonte zemrat e e Kalanit prindërit, Lisa dhe Low Faagata. Ai u zotua të marrë përgjegjësinë dhe të sigurojë mirëqenien e familjes së tyre në zgjerim. Duke jetuar sipas historisë së tyre të dashurisë, dyshja vulosën angazhimin e tyre në një martesë piktoreske në perëndim të diellit në bordin e një varke në Kaliforni.

90 ditë e fejuar

Premiera e Vendpushimi i fundit hodhi një bombë në lidhje me e Asuelut besnikërinë ndaj Kalani. Gjatë një udhëtimi për të parë babanë e tij në Samoa, Asuelu u takua oral me një grua të rastësishme që takoi në një bar. Shpallja u zbulua në një mënyrë të papritur: Kalani vënë re e Asuelut gjuha u shfaq e bardhë gjatë një bisede në FaceTime, një tregues që zakonisht lidhet me një infeksion maja të quajtur mëllenjë. Ky zbulim i paparashikuar e tensionoi më tej marrëdhënien e tyre tashmë të trazuar.

90 ditë e fejuar

Në mes të marrëdhënies së tyre të trazuar, ndërsa Kalani po mendonte divorcin, Asuelu ofroi një zgjidhje unike: një “kalim sallë” që ajo të puthte një burrë tjetër, duke shpresuar se kjo mund të barazonte fushën e lojës pas pakujdesisë së tij. Megjithatë, gjërat morën një kthesë më serioze kur Kalani përdori kalimin për t’u përfshirë në s*x gojore, e cila u përshkallëzua në s*x misionare. Situata u intensifikua pasi ajo filloi të zhvillonte ndjenja dhe mbajti kontakte me të, duke u larguar Asuelu duke u ndjerë edhe më e tradhtuar.

“Unë e mora Asuelun në kartën e sallës sepse seksualisht kam qenë vetëm me Asuelun dhe doja të shihja se si ishte,” rrëfeu Kalani gjatë episodit të 21 gushtit të The Last Resort. “Por sapo e njoha më mirë këtë person tjetër, përfundova me pëlqimin e burrit tjetër. Kështu që nuk e di.”

Kalani Faagata

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit transmetohet të hënën, në orën 21:00 ET, në TLC.