90 Day: The Last Resort Sezoni 2 - Gjithçka që Dimë Deri tani

Klea

90 Day: The Last Resort Sezoni 2 – Gjithçka që Dimë Deri tani

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit Sezoni 1 ishte kaotik dhe duket sikur Sezoni 2 është afër. The Last Resort ndjek çiftet e të fejuarve 90-ditorë që kanë luftuar për të mbajtur marrëdhënie të shëndetshme. Këta çifte marrin pjesë në një ekskursion dyjavor në një resort, ku marrin pjesë në forma të ndryshme terapie. Në fund të sezonit, çiftet marrin pjesë në një ceremoni ri-angazhimi. Aty vendosin nëse do të vazhdojnë apo jo lidhjen e tyre.

Sipas InTouch, aktualisht janë katër çifte që përflitet se do të marrin pjesë në sezonin 2. Shfaqja gjithashtu duket se ka zhvendosur vendndodhjet e xhirimeve që nga sezoni 1, kështu që le të hidhemi në të!

Ku po xhirohet sezoni 2 i The Last Resort?

Sezoni 1 i Last Resort u zhvillua në Isla Bella Beach Resort në Florida Keys. Florida ishte vendi i përsosur për Sezonin 1. Resorti Isla Bella Beach u ofroi çifteve një vend të bukur për një proces stresues. Kishte gjithashtu shumë aktivitete argëtuese që çiftet të merrnin pjesë gjatë kohës së pushimit nga terapia, duke përfshirë shëtitjet me varkë dhe biçikleta.

Duket sikur TLC vendosi të ndryshojë vendndodhjen e xhirimeve për Sezonin 2, në shtetin fshatar të Arizonës. Çiftet e përfolura për sezonin 2 u panë të mbledhur në Arizona, duke bërë që shikuesit të mendojnë se aty po filmohet sezoni. Për më tepër, disa nga anëtarët e kastit të përfolur së fundmi kanë postuar fotografi që duken sikur janë bërë në Arizona.

Tani që duket se kemi një vend të konfirmuar të xhirimeve, cilët anëtarë të kastit po xhirojnë atje?

Rob Warne dhe Sophie Sierra

Rob Warne dhe Sophie Sierra kanë pasur një marrëdhënie të trazuar që në fillim. Çifti bëri debutimin e tyre në sezonin 10 të të fejuarit 90 Day, kur Sophie u transferua në Los Angeles nga Londra për t'u martuar me Robin. Jo shumë kohë pas mbërritjes së Sophie, ajo zbuloi se Rob e kishte tradhtuar në internet. Megjithatë, në fund të fundit, çifti u largua nga çështja dhe vendosi të martohej.

Menjëherë pas sezonit të tyre të parë, Rob dhe Sophie u kthyen për të fejuarin 90 Day: Happily Ever After? Sezoni 8. Pasi u martuan, çifti u zhvendos në Teksas. Sophie më vonë u largua, megjithatë, pasi kuptoi se mashtrimi në internet i Robit kishte qenë më i keq nga sa mendonte. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, kur Sophie vendosi të kthehej brenda, Rob e përshëndeti atë me një listë të gjatë kritikash.

Gjatë gjithë kohës së tyre në të fejuarin 90 Day, ka qenë e qartë se marrëdhënia e Rob dhe Sophie është kudo. Si rezultat, nuk është për t'u habitur që Rob dhe Sophie thuhet se do të shfaqen në sezonin 2 të The Last Resort. Ky do të jetë shansi i fundit i Robit dhe Sophie për të shpëtuar marrëdhënien e tyre, gjë që do të jetë e vështirë për t'u bërë.

Gino Palazzolo & Jasmine Pineda

Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda tani janë paraqitur në tre sezone krah për krah, dhe së shpejti mund të jenë në të katërtin. Çifti u shfaq për herë të parë në 90 Day Fiancé: Before The 90 Days, ku Gino udhëtonte mbrapa dhe mbrapa në Panama për të kaluar kohë me Jasmine. Pasi u miratua viza e tyre K1, Jasmine më në fund ishte në gjendje të transferohej në Shtetet e Bashkuara ku u martua me Gino.

Tani Gino dhe Jasmine janë rikthyer për Happily Ever After? Sezoni 8, ku martesa e tyre po përballet me disa probleme të rënda. Jasmine është e zemëruar që Gino ka harruar të përfshijë dy fëmijët e saj në peticionin K1, gjë që mund të shkaktojë vonesa të mëdha në sjelljen e tyre në Amerikë. Në episodin më të fundit, Jasmine madje deklaroi se Xhino ia bën jetën të mjerueshme. Nuk është tronditëse që ky çift dyshohet se është edhe në sezonin 2 të The Last Resort. A do t'ia dalë martesa e tyre?!

Ariela Weinberg & Biniyam Shibre

Ariela Weinberg dhe Biniyam Shibre janë një çift tjetër që thuhet se janë parë duke filmuar për sezonin 2 të The Last Resort. Çifti u shfaq për herë të parë në 90 Day Fiancé: The Other Way, kur Ariela u zhvendos në Etiopi në mënyrë që ajo dhe Biniyam të rritnin djalin e tyre Avi së bashku. Përfundimisht, ata vendosën se do të ishte më mirë që familja të shpërngulej në SHBA, gjë që e bënë gjatë sezonit 9 të të fejuarit 90-ditor.

Fatkeqësisht, gjërat nuk kanë qenë të lehta për Arielën dhe Binijamin që nga shpërngulja e tyre në Amerikë. Së fundmi, në 90-Day Diaries, Ariela tregoi se ajo dhe Biniyam ishin në prag të ndarjes. Ariela ndihej sikur Biniyam nuk donte të ishte më pranë saj, gjë që shkaktoi një përçarje të madhe në marrëdhënien e tyre.

Ariela dhe Biniyam janë zgjedhja perfekte për The Last Resort, pasi martesa e tyre është me të vërtetë mbi shkëmbinj. Një nga të vetmet gjëra që mund t'i shpëtojë ata tani është terapia intensive në çift, dhe ku është më mirë ta bëni këtë sesa në The Last Resort!

Brandon Gibbs dhe Julia Trubkina

Brandon Gibbs dhe Julia Trubkina janë padyshim çifti më befasues që dyshohet se janë parë duke xhiruar për sezonin 2 të The Last Resort. Ndërsa Brandon dhe Julia u përballën me ulje-ngritje si çdo çift tjetër i të fejuarve 90 ditë, marrëdhënia e tyre ka qenë mjaft e lumtur në përgjithësi. Problemet më të mëdha të çiftit janë rrotulluar rreth prindërve ndonjëherë mbizotërues të Brandonit, edhe pse ata duket se kanë një marrëdhënie të mirë tani.

Në ditët e sotme, Brandon dhe Julia shpesh ndajnë video argëtuese dhe të këndshme në llogaritë e tyre në mediat sociale. Kjo dukej të ishte një shenjë se martesa e tyre po shkonte mirë, megjithëse nuk e dini kurrë se çfarë ndodh pas dyerve të mbyllura. Do të jetë interesante të shihet se çfarë i solli Brandon dhe Julia në The Last Resort, dhe ku do të shkojë marrëdhënia e tyre!