90 Day: The Last Resort Premiere: Biggest Shells

Klea

90 Day: The Last Resort Premiere: Biggest Shells

Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit nisi të hënën me një premierë tronditëse, të mbushur me zbulime mahnitëse rreth kastit. Të parët që mbërritën nuk ishin askush tjetër përveç Ed Brown dhe Liz Woods. Çuditërisht, ata ishin një nga çiftet më të qetë të natës. Ata u pasuan nga Kalani Faagata dhe Asuelu Pulaa, të cilët pa dyshim ishin dyshja më kaotike e premierës.

Jovi Dufren dhe Yara Zaya gjithashtu mbërritën së bashku në resort dhe zbuluan se martesa e tyre kishte më shumë probleme sesa mund të dyshojnë shikuesit. Molly Hopkins dhe Kelly Brown ishin dyshja e vetme që mbërritën veçmas. U kuptua menjëherë se mes tyre kishte tension të pazgjidhur. Për më tepër, Angela Deem iu bashkua tërheqjes personalisht me çiftet e tjera, ndërsa bashkëshorti i saj Michael Ilesanmi u bashkua me video thirrje.

Ndërsa The Last Resort sapo ka filluar, këto tre zbulime tronditëse e vendosin sezonin të jetë dramatik dhe plot lëng.

Kalani dhe Asuelu Të dy mashtruan njëri-tjetrin

Tronditja më e madhe e natës deri tani, ishte zbulimi se Asuelu e tradhtoi Kalanin teksa udhëtonte i vetëm në Samoa. Asuelu kishte qenë duke festuar dhe pirë, dhe në një moment përfundoi duke puthur një grua tjetër. Gjërat përfundimisht u përshkallëzuan dhe Asuelu fjeti me gruan. Kalani e mori vesh vetëm kur Asuelu e pyeti për një infeksion maja që kishte marrë në gjuhën e tij.

Gjërat nuk mbaruan këtu, megjithatë, pasi Asuelu vendosi t’i jepte Kalanit një “kalim sallë”. Asuelu i tha Kalanit se ajo mund të puthte një burrë tjetër për t’i bërë gjërat edhe mes tyre. Kalani e shfrytëzoi me rastin. Ajo u takua me një burrë tjetër në rrjetet sociale dhe të dy përfunduan duke krijuar një lidhje të vërtetë. Një gjë çoi në një tjetër, dhe dyshja përfunduan gjithashtu duke fjetur së bashku.

Ndërsa Kalani ishte i vetëdijshëm për atë që kishte bërë Asuelu, Asuelu nuk e dinte se Kalani kishte fjetur me burrin tjetër derisa ajo u tha terapistëve të The Last Resort. Asuelu shtoi se ndihej i pasigurt pasi e dinte se Kalani ende i dërgonte mesazh këtij burri, ndërsa ai nuk kishte qenë në kontakt me gruan me të cilën tradhtoi.

Angela po mendon të divorcohet nga Michael

Më shumë lajme të mëdha gjatë premierës erdhi nga Angela. Ajo tronditi shikuesit duke treguar se kishte marrë me vete letrat e divorcit në bagazhin e saj. Angela shpjegoi se ndërsa ajo ende e donte shumë Michael, ekzistonte mundësia që ajo të divorcohej nga ai nëse terapia nuk funksiononte. Michael, natyrisht, nuk kishte asnjë ide për dokumentet e divorcit dhe ende mendon se gjërat më në fund po shkojnë drejt tij dhe Angelës.

Angela më parë ka akuzuar Michael se e ka tradhtuar me një grua tjetër, gjë që është problemi kryesor në marrëdhënien e tyre për momentin. Megjithatë, Angela pranoi se ishte mirënjohëse Michael që mashtroi vetëm në internet, pasi Kalani tregoi se çfarë kishte bërë Asuelu. Angela dhe Michael kanë pasur gjithmonë problemet e tyre, por a mund të jetë kjo vërtet pika e fundit për ta?

Kelly u zhvendos në Gjeorgji për Molly … dhe pastaj gjërat shkuan në jug

(Fotografia: TLC/YouTube)

Disa shikues u befasuan kur panë Molly-n dhe Kelly-n si aktorë në The Last Resort. Megjithatë, pas premierës është evidente se lidhja e tyre ka nevojë për shumë punë. Molly mbërriti përpara Kelly-t dhe zbuloi se ata aktualisht nuk ishin bashkë. Nga këndvështrimi i Molly-t, pasi Kelly u tërhoq nga forca e policisë dhe u transferua në Gjeorgji për të qenë më afër saj, gjërat u prishën.

Molly ndihej e frustruar që Kelly-t i mungonte motivimi pasi doli në pension, dhe thjesht ulej duke parë televizion me realitet gjithë ditën. Kelly, nga ana tjetër, pretendoi se Molly ndryshoi plotësisht si person dhe ai nuk e dinte më se kush ishte ajo. Kur të dy u detyruan të shoqëroheshin pranë lokalit me çiftet e tjera, ishte e qartë se Molly nuk donte të fliste me Kelly dhe ajo qëndroi sa më larg tij.

Kur çiftet u bashkuan me terapistët për seancën e tyre të parë në grup më vonë atë natë, Molly u largua nga rruga për të shmangur uljen pranë Kelly, ndërsa të gjitha çiftet e tjera u ulën së bashku. Një nga terapistët kërkoi që Molly të lëvizte pranë Kelly, gjë që ajo e bëri, megjithëse nuk ishte e lumtur për këtë.