'90 Day Fiance' Nicole Sherbiny flet për arrestimin e Mahmoud për dhunë në familje

Klea

’90 Day Fiance’ Nicole Sherbiny flet për arrestimin e Mahmoud për dhunë në familje

’90 Day Fiance’ Nicole Sherbiny flet për arrestimin e Mahmoud për dhunë në familje

I fejuari 90 ditor yll Nicole Sherbinytheu heshtjen e saj tetë ditë pas një incidenti në familje me burrin, Mahmud El Sherbinyçoi në arrestimin e tij dhe një akuzë për kundërvajtje për dhunë në familje.

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Nicole i dha shenjë konfliktit të enjten, duke shpërndarë një postim të shkëputur nga llogaria e Lëvizjes Musawah në Instagram në Story-n e saj në Instagram. Postimi i referohej Policy Brief 8, një fushatë që synon “t’i japë fund dhunës ndaj grave në familjet muslimane”.

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Grafiku, i cili u postua fillimisht në nëntor, kishte mbishkrimin: “Dhuna kundër grave është një fenomen global që prek të gjitha kulturat, fetë, vendet dhe kontekstet. Mbi një në tre gra përjetojnë dhunë fizike ose seksuale në një moment të jetës së tyre.”

Deklarata shtoi: “Dhuna ndaj grave rrjedh nga idetë patriarkale, çekuilibri i pushtetit dhe diskriminimi gjinor dhe gjinor”.

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Organizata theksoi se politika “shkon më thellë në përkufizimin e dhunës ndaj grave dhe progresin e reformës ligjore që është bërë në mbarë botën”.

Nicole nuk ka shtuar asnjë koment shtesë ose detaje kontekstuale në postimin origjinal.

Mahmud u arrestua më 20 shkurt në Los Angeles. Egjiptiani do të dalë në gjykatë në mes të marsit, për In Touch.

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Nicole dhe e Mahmudit historia u shfaq gjatë sezonit 4 të “Fejuari 90-ditor: Rruga tjetër.” Nicole takoi burrin e saj të ardhshëm teksa ajo shfletonte në një dyqan pëlhurash, ku ai punonte në atë kohë, gjatë një udhëtimi në Egjipt. Më pas çifti u martuan në dy ceremoni Nicole u kthye në Egjipt. Më pas, ajo u përpoq të përshtatej me jetën në Egjipt dhe e informoi të shoqin se donte të kthehej në Shtetet e Bashkuara, vetëm dy muaj më vonë.

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Nicole u zhvendos përsëri në LA dhe pyeti Mahmud për një divorc njëmbëdhjetë muaj pas martesës së çiftit. Më vonë ajo ndryshoi mendje dhe u kthye në Egjipt për t’u përpjekur të zgjidhte çështjet e tyre martesore.

Mahmud më vonë ra dakord të kthehej në Kaliforni me nusen e tij amerikane, një udhëtim që do të dokumentohet në ciklin e ardhshëm të “I fejuari 90 ditor: Për fat të mirë”.

I fejuari 90 ditor Seritë spinoff rikthehen në TLC më 17 mars.

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Rrjeti e ngacmoi historinë në një deklaratë zyrtare për shtyp që thoshte: “Pas katër vjetësh në EgjiptNicole është kthyer në LA me shpresën se ajo dhe Mahmud mund të bëjnë një jetë së bashku në Amerikë. Si Nicole rizbulon veten në Los Anxhelos, si do Mahmud do të përballet me dallimet e mëdha kulturore me të cilat do të përballet? A do të jenë në gjendje të gjejnë gjuhën e përbashkët apo mosmarrëveshjet e tyre janë shumë për t’u kapërcyer?”

'90 Ditë e fejuar' Nicole Sherbiny

Nicole dhe Mahmud festuan përvjetorin e pestë të martesës më 31 janar, vetëm disa javë më parë e Mahmudit arrestimi.

“Gëzuar 5 vjetorin dashurisë së jetës sime! Fjalët nuk mund të shprehin sa mirënjohës jam që të kam pranë”, shkroi ai në Instagram në atë kohë. “Ti sjell gëzim, dashuri dhe të qeshura në ditët e mia, dhe unë e çmoj çdo moment që kalojmë së bashku. Faleminderit që je shkëmbi im, i besuari dhe shoku im më i mirë. Ja për shumë vite të tjera dashurie dhe lumturie së bashku. Të dua pafund, gruaja ime e bukur.”