Micheal Ilesanmi

Klea

“90 Day Fiance” Michael Ilesanmi GJETE por mbetet i fshehur nga Angela, i thotë policisë se ka frikë për jetën e tij!

’90 ditore e fejuar’ Michael Ilesanmi E gjetur por mbetet e fshehur nga Angela, i thotë policisë se ka frikë për jetën e tij!

i Michael Ilesanmi Zhdukja u bë një shqetësim i madh për I fejuari 90 ditor tifozët pas Angela Deem zbuloi se burri i saj ishte zhdukur. Këtu është një afat kohor dhe përmbledhje e ngjarjeve që lidhen me zhdukjen dhe zbulimin eventual të tij.

Michael Ilesanmi

Kur Michael u zhduk

Michael Ilesanmi u pa për herë të fundit duke u larguar Angela Deem shtëpi në Hazlehurst, Gjeorgji, pasditen e 23 shkurtit 2024. Largimi i tij ishte i papritur dhe ai u largua pa asnjë send, gjë që ngriti shqetësime për vendndodhjen e tij.

Michael Ilesanmi

Zbulimi i Angelës

Angela Deem mori në rrjetet sociale për të zbuluar e Michael zhdukje. Ajo ndau një video të TikTok disa orë përpara se ta shpallte këtë Michael ishte zhdukur, duke deklaruar se ai i la të gjitha sendet e tij pas dhe kamerat e saj të sigurisë së shtëpisë nuk e kapën largimin e tij.

Angela Deem

“Michael është zhdukur që nga data 23. Policia është e përfshirë, ne nuk mund ta gjejmë atë, “shpjegoi Angela, 58 vjeç, në një video të TikTok të hënën, 26 shkurt.

“Michael la gjithçka këtu. E di që ka njerëz që ndoshta mendojnë, ‘Oh, ndoshta ai sapo u largua.’ Por si, asgjë, asnjë letërnjoftim, asgjë për të treguar emrin e tij, pa veshje, as furçë dhëmbësh. Pika zero zero zero. Pa portofol, asgjë. Rrobat në shpinë janë ato me të cilat u largua të premten,” vazhdoi ajo.

90 Ditë të fejuar

Anxhelai cili u martua me nigerianin në vitin 2020, më pas spekuloi nëse e Michael Synimet për t’u martuar me të ishin thjesht për të lehtësuar lëvizjen e tij në Amerikë, me plane për ta braktisur atë pasi të ishte vendosur në komunitetin e saj rural në Gjeorgji. “Po ju them tani. Nuk do të të lë të vish mbret këtu nëse nuk më ke dashur mua”, tha ajo, duke shprehur vendosmërinë e saj për të mos u përdorur nën pretendimet e rreme të dashurisë.

Michael Ilesanmi

Frustrimet e Angelës

Angela Deem shprehu zhgënjimin dhe konfuzionin e saj për e Michael zhdukja në një seri videosh dhe tregimesh të TikTok në Instagram. Ajo ndau mesazhe të fshehta që lë të kuptohet për gjendjen e saj emocionale gjatë kësaj kohe. Në videot e saj ajo e përmendi këtë Michael kishte mbërritur në SHBA më 22 dhjetor 2023 dhe pyeti pse nuk kishte qenë në kontakt, ndërsa sugjeroi gjithashtu se mund të kishte familje në Idaho.

Angela Deem

Anxhela shprehu zemërimin dhe mosbesimin e saj, duke theksuar se nuk ishte si të tjerët I fejuari 90 ditor yjet që ishin përballur me probleme të ngjashme. Ajo gjithashtu adresoi shqetësimet në lidhje me kontaktin me emigracionin, duke deklaruar se ata nuk u lejuan t’i përgjigjen shqetësimeve të fansave dhe la të kuptohet se imigracioni mund të merrte përsipër nëse Michael me të vërtetë mungonte dhe nuk arriti të kontaktonte me ta.

Michael U gjet dhe ka frikë për jetën e tij

Sipas Në kontakt, Michael u gjet i sigurt pasi kontaktoi policinë të martën – duke u shprehur se kishte frikë për jetën e tij ndërsa jetonte me të Anxhela.

Michael Ilesanmi

Michael Ilesanmi i ka komunikuar policisë frikën e tij për jetën e tij dhe ka kërkuar në mënyrë eksplicite që vendndodhja e tij të mbetet e pazbuluar Angela Deem. Ky detaj u sqarua gjatë një bisede në sfond nga Anxhela veten e saj.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

Mesa duket, çifti ka pasur një përleshje me shpërthime që ka detyruar Michael për të ikur (me asgjë përveç rrobave në shpinë), nga shtëpia me të cilën ndan Anxhela. Anxhela ka marrë një njoftim nga policia lokale se Michael kishte arritur tek ata. Pavarësisht se ka lënë pas pasaportën dhe identifikimin në e Anxheles shtëpinë, policia ka arritur të verifikojë e Michael identitetin duke përdorur fotot e identitetit të tij të ruajtura në një celular, një pajisje Anxhela nuk ishte në dijeni se posedonte.

E kaluara e dhunshme e Anxheles

Në tetor 2022 gjatë një episodi nga I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?Michael dhe vëllai i tij është përballur fizikisht me Anxhela pasi ajo u shfaq në shtëpinë e tyre në Nigeri pa paralajmërim.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

Ngjarja nisi si një ndeshje ulëritëse më pas u përshkallëzua shpejt në një sherr fizik ku Anxhela ishte i përmbajtur dhe Michael u shty pas një muri. Situata përshkallëzohet deri në atë pikë sa Michael deklaroi se kishte “mbaruar” me marrëdhënien dhe kërkoi që Anxhela largohen. Ky episod theksoi tensionin dhe konfliktin e rëndësishëm brenda marrëdhënies së tyre, duke shfaqur një përballje të dhunshme që padyshim kishte pasoja të qëndrueshme në martesën e tyre.

I fejuari 90 ditor tifozët kanë qenë dëshmitarë Anxhela kërcënojnë dhe qortojnë Michael në shumë raste, kështu që menjëherë shumë spekuluan se Anxhela ishte prapa e Michael zhdukje.

Micheal Ilesanmi

E gjithë kjo situatë e ka lënë I fejuari 90 ditor komuniteti që gumëzhin nga spekulime dhe shqetësime, të dyja për e Michael sigurinë dhe të ardhmen e tij dhe e Anxheles marrëdhënie e trazuar.