25-vjetori i martesës së Heather dhe Terry Dubrow

Klea

25-vjetori i martesës së Heather dhe Terry Dubrow

Heather Dubrow dhe Terry Dubrow jetoni në një planet krejtësisht të ndarë nga ju dhe unë. Ndërsa shumica e botës sonë lufton vetëm për të qëndruar në det, këta të dy janë në qoshe, duke debatuar për meritat e të pasurit (ose jo) unazave të qepëve në tavolinat e tyre të ushqimit. Megjithatë, kjo është ajo që i bën ata kaq argëtues për t'u parë në Real Housewives të Orange County. Por gjithashtu, martesa e tyre është argëtuese për t'u pranuar, sepse shumë pak marrëdhënie solide ekzistojnë në Bravo.

Prej vitesh i kemi parë të bashkëjetojnë me humor, si në RHOC ashtu edhe jashtë saj. Tani, këta të dy sapo kanë mbushur 25-vjetorin e tyre së bashku, që në ditët e sotme nuk është diçka e vogël. Për nder të përvjetorit të tyre historik, tani po shikojmë prapa, duke rijetuar disa nga momentet e tyre më të ëmbla së bashku si burrë e grua.

Terry nuk është kurrë këtu për ata që urrejnë Heather

Urrejtësit duan të urrejnë. Heather e di këtë sepse, në shumë sezone, ajo ka marrë reagime negative, jo vetëm nga disa prej aktorëve të saj, por edhe nga disa shikues. Si një mbret mbështetës, Terry vinte shpesh, duke ndihmuar në mbylljen e kësaj zhurme.

Gjatë sezonit 17, Heather pranoi se ndihej si një “djalë që fshikullon”. Ajo ndihej e ndeshur nga miqtë e saj. Pas kësaj, Terry foli për zonjën e tij, si gjithmonë. Duke folur për Access Hollywood, Terry vuri në dukje se të shikonte gruan e tij të merrej me këtë dramë ishte “tepër e dhimbshme”.

Ai më pas shtoi se “ishte aq e dhimbshme” sa nuk mundi “të shikonte shumicën e skenave”. Terry theksoi gjithashtu se “prapa skenave”, kjo dramë “merr një ndikim emocional”. Nga ana tjetër, Heather kaloi shumë kohë kur kamerat ishin poshtë duke qarë. Ndaj, “ajo kishte nevojë për shumë mbështetje” prej tij, të cilën ai e ofroi me kënaqësi, ndërsa theksoi se ende, në mendjen e tij “nuk humbi” këtë sezon.

Megjithatë, të dy janë këtu për t'u prindëruar me krenari

Në familjen Dubrow, Terry dhe Heather janë më shumë se thjesht një dyshe mbështetëse. Ata janë gjithashtu prindër të mrekullueshëm. Seriozisht, shfaqjet e tyre si familje janë disa nga skenat e mia të preferuara të të gjitha kohërave. Sidomos kur bëhen bashkë për të mbështetur ëmbëlsisht fëmijët e tyre.

E shihni, Dubrows kanë katër fëmijë. Tre nga foshnjat e tyre të rritura janë anëtarë krenarë të komunitetit LGBTQ+. Duke përqafuar fëmijët e tyre ashtu siç janë, Terry dhe Heather kanë bashkuar forcat që atëherë, duke përdorur platformat e tyre për të frymëzuar dialogë të hapur mbi seksualitetin. “Mesazhi ynë është, gjithçka është në rregull,” ndau Heather me People, ndërsa Terry pohoi me kokë në shenjë dakordësie.

Pothuajse çdo stinë, shohim të paktën një vakt ulur me këtë familje. Rreth tryezës së tyre të dhënë, kjo familje në të vërtetë komunikon. Telefonat e tyre nuk janë askund në sy, pasi ata qeshin, qajnë dhe flasin hapur për të gjitha gjërat. Dashuria e vërtetë e Terry dhe Heather për fisin që ata kanë ndërtuar është e qartë, dhe gjithashtu, ADOPTO ME, DUBROWS.

Për më tepër, hapja e tyre në një temë shpesh të lënë në sirtar ka shtuar një element shumë të nevojshëm në ekskluzivitetin Real Housewives. Asnjë herë këta të dy nuk i kanë mbyllur ëndrrat apo ndjenjat e fëmijëve të tyre, dhe për këtë më duket martesa e tyre edhe më e ëmbël.

Në çdo fazë, dashuria e tyre mbizotëron

Në vitin 2022, Terry dhe Heather shitën shtëpinë e tyre masive. Ata vendosën të zvogëlojnë madhësinë, pasi fëmijët e tyre po fillojnë ngadalë të fluturojnë larg folesë së tyre të praruar. Pasi shtëpia e tyre u shit, ata filmuan një skenë të ëmbël, emocionuese, duke nderuar të kaluarën e tyre dhe duke u dolli për fazën e tyre të ardhshme të jetës. Ata kanë punuar shumë në çdo aspekt të jetës së tyre të përbashkët, nga karriera e tyre, deri te prindërimi i fëmijëve të tyre, kështu që ky ishte një moment i merituar, shumë i ëmbël në RHOC.

Sidoqoftë, ndonjëherë realiteti bëhet paksa shumë real

Kohët e fundit, ndërsa ishte jashtë në darkë, Terry filloi të kishte simptoma të një goditjeje. Heather e bëri këtë dhe këmbënguli që ata të shkonin menjëherë në ER, për ta kontrolluar atë. Pas kësaj, në Watch What Happens Live, Terry thirri teksa Heather ishte mysafire. Ndërsa zëri i tij u plas emocionalisht, Terry i shpjegoi Andy Cohen se “miku i tij më i mirë” Heather i kishte shpëtuar jetën.

Duke i shpjeguar Andit këtë natë, Terry theksoi se “ajo grua në atë karrige”, refuzoi të dëgjonte këmbënguljen e tij se ai ishte mirë. Andy më pas vuri në dukje se këta “të dy janë vërtet të ëmbël” dhe se “dashuria e tyre për njëri-tjetrin është shumë frymëzuese”. Më pas, Heather u shfaq, duke bërë shaka se narcisizmi i Terry-t u kthye në spital, dhe atëherë ajo e kuptoi se ai do ta kalonte. Në këtë rast, telefonuesi i njohur si Terry bëri shaka, duke i thënë gruas së tij që të kthehej shpejt në shtëpi nga NYC.

Duke folur nga përvoja, kur një çift i martuar është në gjendje të bëjë shaka për përvojat e tyre të errëta, të jetës reale, dashuria e tyre është e ligjshme.

Një recetë e modës së vjetër të veshjes ruse shëron të gjitha

Pas frikës shëndetësore të Terry-t, ai dhe Heather shijuan një mbrëmje takimi shumë të nevojshme për Ditën e Shën Valentinit. Këtu, Heather kuptoi se restoranti i tyre i zgjedhur nuk shërbente atë lloj veshjeje që pëlqente Terry. Prandaj, ajo ia bëri vetë, pikërisht atje në kabinën e tyre. Pasi kërkoi disa nga ketchup, majonezë dhe “disa gjëra të situatës së turshive”, Heather i përzjeu të gjithë këta përbërës së bashku, duke krijuar një veshje ruse për burrin e saj.

Para se të mbaronte, dora e Terry doli nga ana, gati për të zhytur kënaqësitë e tij të skuqura në këtë përzierje. Heather më pas bëri shaka: “Jo vetëm që të shpëtova jetën, por po të bëj një veshje të freskët ruse”. Terry e pëlqeu atë. Ai gjithashtu duket qartë se ende e do gruan e tij.

Dhe ja ku janë akoma, 25 vjet më vonë

Nëse dëshironi që martesa të funksionojë, duhet të vendosni kohë. Terry dhe Heather kanë bërë pikërisht këtë, duke ndërtuar markën e tyre, familjen dhe bashkimin e tyre si një. Siç sapo postoi Heather, këta të dy kanë mbijetuar dhe lulëzuar përgjatë “25 viteve” të njohura si “8766 ditë”, e megjithatë, atyre u ka mbetur ende “një JETË” “për të shkuar…” Kaq të ëmbël, këta të dy.

Gëzuar përvjetorin, Dubrows! Mund që shampanja dhe dashuria të vazhdojnë të rrjedhin lirshëm mes jush të dyve.