18 Vjet RHOC: Kujtimi i amvisave një dhe të mbaruar

Klea

18 Vjet RHOC: Kujtimi i amvisave një dhe të mbaruar

Amvise të vërteta të Orange County është seria OG Real Housewives. Për 18 sezone tani, dhjetëra e dhjetëra zonja i kanë dhënë me kënaqësi Bravo qasje në komunitetet e tyre të mbyllura, duke shpresuar për karriera të gjata në transmetim. Megjithatë, disa prej tyre nuk ia dolën aspak mirë fitnesi. Në fakt, janë tetë fillestarë të RHOC që mbajtën një portokall vetëm për një sezon.

Kimberly Bryant (Sezoni 1)

Kimberly Bryant u shfaq në Sezonin 1, dhe ajo gjithashtu filmoi paraqitje të shkurtra të ftuar në sezonin 3 dhe 4. Sa i përket historive të saj kryesore, Kimberly iu nënshtrua një pune me gjoks dhe filxhani i saj A u rrit në një filxhan D. RIP, Kimberly është kthyer. Ajo gjithashtu ndihmoi në rritjen e ndërgjegjësimit për kancerin e lëkurës, pas një nishani beninj të gjetur te djali i saj, krahas betejave të saj me melanomën.

Kjo bëri që Kimberly të largohej nga rrezet e diellit të ashpër dhe të hapte një dyqan në Çikago. Megjithatë, ajo etiketoi Andy Cohen disa herë në internet, duke e pyetur nëse mund t'i kthehej xhirimeve. Sidoqoftë, portokallia e saj me kohë të plotë nuk u materializua kurrë, duke e bërë këtë yll themelues të RHOC yllin e parë të vetëm në të gjithë ekskluzivitetin.

Quinn Fry (Sezoni 3)

Quinn Fry iu bashkua kastit në sezonin 3, dhe ajo gjithashtu bëri disa filma në sezonin 5 dhe 6. Statusi i saj i nënës beqare erdhi me një dashuri për burrat më të rinj, ala Stifler's Mom. Po kështu, Quinn-it i pëlqente gjithashtu paruket me shkëlqim dhe qafat shumë, shumë të thella, të cilat ndihmuan në shfaqjen e gjëndrave të saj epshore të qumështit. Në përgjithësi, Quinn ishte argëtuese, por ajo është ende një yll i vetëm i RHOC.

Peggy Tanous (Sezoni 6)

Peggy Tanous ndërgjegjësoi çështjet e shëndetit mendor në sezonin 6. Ashtu si të tjerët më lart, ajo u shfaq edhe një herë, duke bërë një paraqitje në sezonin 7. Megjithatë, Peggy u largua përfundimisht për shkak të ankthit, mes betejave të vazhdueshme me Alexis Bellino. Rezulton se grupi i takimeve OC është i vogël, pasi Peggy dikur ishte në një lidhje me Jim Bellino.

Edhe pse nuk kishte asnjë mbivendosje, Alexis e mbajti Peggy-n në distancën e krahut, ndërsa Jim u përpoq ta fshihte fare këtë romancë të kaluar. Kjo bëri që Peggy të ngrinte duart në ajër dhe të dilte. Ajo tani është një tjetër mrekulli e një sezoni në RHOC.

Gjithashtu, Alexis tani po takohet me ish-in e Shannon Beador, John Janssen. Jam i sigurt që do të luhet me mirësi në sezonin 18 të RHOC…

Lizzie Rovsek (Sezoni 9)

Lizzie Rovsek ishte në sezonin 9 të RHOC dhe ka bërë paraqitje në sezonet e kaluara që atëherë, duke filmuar shkurtimisht me Emily Simpson në sezonin 14, për shembull. Në transmetim, ajo shpesh grindej me Tamra Judge, duke e thirrur atë majtas e djathtas për mashtrimet e saj. Megjithatë, në shtëpi, martesa e Lizzie-t po përkeqësohej shpejt. Pavarësisht nga kjo, dhe xhirimet e saj të sezonit 10 me supozimin se do të ishte me kohë të plotë, Lizzie u ul në detyrë kur përfundoi prodhimi i atij sezoni, duke u rrëshqitur në një rol “mik” që nga ai moment.

Peggy Sulahian (Sezoni 12)

Peggy Sulahian luajti në sezonin 12, ku ajo pyeti “Qymyri? Çfarë është qymyri? Kush është Santa?” Me një pengesë të qartë gjuhësore në vend, zgjuarsia e saj ishte ende e pranishme. Megjithatë, ajo nuk arriti të krijojë lidhje të forta me kastin e saj. Madje, ajo ia mbylli fizikisht gojën Meghan King-ut një herë, vetëm për të ndaluar të fliste dashnoren e saj.

Përveç kësaj, udhëtimi i saj me kancerin e gjirit u bë konfuz. Kjo e pa atë në mbrojtje me kastën. Pas sezonit 12, Peggy doli nga skena, pasi një sezon i kaluar në RHOC ishte më se i mjaftueshëm.

Elizabeth Lyn Vargas (Sezoni 15)

Elizabeth Lyn Vargas tregoi për edukimin e saj kult në sezonin 15. Zbulimet e saj për fëmijërinë e saj ishin tronditëse, ndërsa divorci i saj nga ish-i i pasur ishte interesant. Megjithatë, Elizabeth mori sëpatën pas vetëm një sezoni në RHOC. Pas kohës së saj në Bravo, i dashuri i atëhershëm i Elizabeth-it e mbajti peng në shtëpinë e saj në Newport Beach, duke e çimentuar përgjithmonë Elizabeth, në mendjen time, si ylli i Real Housewives me historitë më të egra për të treguar.

Jen Armstrong (Sezoni 16)

Kur Jen Armstrong u shfaq në sezonin 16, ajo dukej se i kishte të gjitha. Megjithatë, shumë shpejt, të çarat në martesën e saj të atëhershme me Ryne Holliday filluan të zgjerohen, duke krijuar shumë skena të pakëndshme nga ana tjetër. Ryne nuk ishte i qetë me kamerat. Megjithatë, ai dukej se ishte një baba i shkëlqyer, jo vetëm për fëmijët e tyre, por edhe për mbështetjen e tij emocionale chihuahua.

Në vitin 2022, Jen bëri kërkesë për divorc. Ajo më pas kishte dokumente për të, pasi një ish-paciente paditi Jen, duke akuzuar praktikën e saj dermatologjike kozmetike për përdorimin e produkteve jo të miratuara nga FDA. Mbi të gjitha këto, Bravo e tërhoqi portokallin e Jen-it, duke e bërë atë një tjetër yll të vetëm të RHOC.

Noella Bergener (Sezoni 16)

Noella Bergener u shfaq gjithashtu në sezonin 16. Sa i përket historisë së saj kryesore, gjithçka përqendrohej rreth ish-bashkëshortit të saj tani, një avokat i quajtur James Bergener, i cili nuk u shfaq kurrë në RHOC. Vetëm një vit pasi u martua, Noella bëri kërkesë për ndarje ligjore. Më pas, ajo mësoi se James kishte paraqitur dokumentet e tij të divorcit në Porto Riko një muaj të tërë më parë.

Pasi James u paraqit, ai doli plotësisht nga rrjeti. Në një telefonatë me Shannon, Noella zbuloi se ajo as nuk e dinte se ku ishte burri i saj, duke shtuar se të gjitha gjërat e tij ishin ende në shtëpinë e tyre, por se ai “do t'i mbyllte kartat e kreditit”. Edhe me gjithë këtë dramë, Noella nuk arriti të siguronte portokallinë e saj për një sezon shtesë, dhe ashtu si Jen, sezoni 16 ishte shfaqja e saj e vetme në RHOC.