15 vjet shikim "Çfarë ndodh drejtpërdrejt: të ftuarit më të mirë që shfaqen".

Klea

15 vjet shikim “Çfarë ndodh drejtpërdrejt: të ftuarit më të mirë që shfaqen”.

Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt do të festojë ditëlindjen e tij të 15-të në transmetim më 16 korrik 2024. Talk show Bravo ka argëtuar shikuesit për më shumë se një dekadë dhe shumë fytyra ikonike janë ndalur pranë Clubhouse për të bërë thashetheme me Andy Cohen.

Në 15 vitet e fundit, WWHL e ka forcuar vendin e saj brenda kulturës pop, me afro 17 milionë njerëz që kanë hyrë në shfaqje në vitin 2021, raportoi Deadline. Nga yjet e Bravo që transmetojnë sekretet e bashkë-yjeve të tyre te personazhet e famshëm të listës A që ndajnë disa rrëfime të vlefshme për titullin, WWHL nuk pushon kurrë së na mbajtur në këmbë.

Për nder të shfaqjes që mbush 15 vjeç, le t’i hedhim një vështrim disa prej të ftuarve më të mirë të të gjitha kohërave të Watch What Happens Live.

NeNe Leakes

Paraqitja e NeNe Leakes në 2009 në Watch What Happens Live është një nga episodet më të paharrueshme në historinë 15-vjeçare të shfaqjes. Gjatë shfaqjes, Andy mori një telefonatë nga bashkë-ylli i NeNe’s Real Housewives of Atlanta, Kim Zolciak, me të cilin ajo ishte e famshme në grindje në atë kohë.

Nene iu kundërpërgjigj Kimit dhe tregoi një nga fjalitë më të famshme në historinë e Bravo: “Mbyllni këmbët për burrat e martuar”. Ylli i RHOA ka pasur shumë paraqitje të paharrueshme në WWHL, por kjo e merr tortën.

Meryl Streep

Aktorja legjendare e filmit Meryl Streep u ndal në Clubhouse në 2013 dhe ajo nuk zhgënjeu. Gjatë një loje të Plead the Fifth, yllit të Devil Wears Prada iu kërkua të luante një lojë Shag, Marry, Kill me tre nga ish-bashkë yjet e saj. Opsionet e saj ishin Dustin Hoffman, Jack Nicholson dhe Robert Redford. Me fat për ne, ajo nuk e pranoi të pestën. Në vend të kësaj, ajo i tha Andit se do të martohej me Robertin, do ta shtrëngonte Xhekun dhe do ta vriste Dustin. Ikonike!

Ray Liotta

Ray Liotta luajti një raund të Plead the Fifth gjatë një paraqitjeje në vitin 2020 dhe fansat u tronditën nga ndershmëria e aktorit. Gjatë lojës, ai hodhi një hije serioze te shokët e tij tespiantë Sigourney Weaver dhe Clint Eastwood. Ai i tha Andit se Sigourney ishte puthja e tij më e keqe në ekran dhe e etiketoi Clint si aktorin më të mbivlerësuar të viteve ’80 dhe ’90. Brutal.

Mariah Carey

Mariah Carey është e njohur për të qenë pak diva dhe ajo sigurisht e ka respektuar reputacionin e saj kur u shfaq në WWHL në 2016. Andy i kërkoi yllit të pop-it të luante një lojë bazuar në intervistën e saj famëkeqe ku ajo tha se “nuk e dinte”. Jennifer Lopez. Andy kaloi nëpër një sërë emrash në botën e muzikës dhe Mariah tha nëse i njihte apo jo. Këngëtarja e “Fantazisë” ishte aq me hije sa mund ta imagjinoni. Ajo hodhi poshtë disa nga emrat më të mëdhenj në botën e estradës, duke thënë se nuk i njeh ata. Ajo është kaq e vërtetë! Na pëlqen çdo herë që Mariah ndalet pranë klubit.

Joan Rivers

Joan Rivers u shfaq në WWHL në 2014 dhe sigurisht, ajo ishte e paharrueshme. Askush nuk di se si të gatuajë një personazh të famshëm si Joan dhe na pëlqeu ta shihnim atë të ndante mendimet e saj të sinqerta në shfaqje.

Susan Sarandon

Susan Sarandon rrëfeu se ishte një rrëqethëse kur u ndal në Clubhouse në 2018. Ylli i Thelma & Louise i tha Andit se ajo është shfaqur lart në pothuajse çdo ngjarje të Hollivudit, përveç Oscars. Nuk bëhet shumë më ikonë se kaq.

Marta Stewart

Gjatë një paraqitjeje në vitin 2020 në WWHL, Martha Stewart hodhi një hije serioze ndaj gruas tjetër biznesmene, Gwyneth Paltrow. Marta u pyet se si ndihej për qirinjën e re provokuese të Gwyneth të quajtur, “Ky qiri mban erë si vagina ime”, dhe ajo tha disa fjalë të ashpra për themeluesin e Goop. Ajo e quajti stilin e marketingut të aktores “irritues” përpara se të vinte në dukje se ajo nuk do ta blinte atë qiri. Ne e duam ndershmërinë e saj!

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence është një fanse e madhe e Bravo dhe ajo kurrë nuk i shmanget ndarjes së mendimeve të saj të nxehta rreth rrjetit në WWHL. Gjatë një paraqitjeje në qershor të vitit 2023, ajo iu drejtua drejtpërdrejt Tom Sandovalit, duke i bërë të ditur yllit të realitetit televiziv se nuk është një fanse.

“Unë e mallkoj ditën që linde,” i tha aktorja një prerje kartoni të Sandoval. “Ju keni lëkurë të keqe…Atje [is] asnjë sasi nxirjeje me spërkatje që mund të ndryshojë ndonjëherë strukturën e tij.” Po. Ne nuk do të dëshironim të ishim ai. Ne kurrë nuk mund të shëroheshim nga një diss i JLaw.