15 vjet shikim "Çfarë ndodh drejtpërdrejt: momentet më të këqija".

Klea

15 vjet shikim “Çfarë ndodh drejtpërdrejt: momentet më të këqija”.

Më 16 korrik 2009, shikuesit u njohën me një formë të re të TV natën vonë përmes Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt me Andy Cohen. Mbreti i Bravo vendosi që ai e njihte më së miri Bravosferën, kështu që ai duhet të priste emisionin e tij të bisedave. Ajo që pasoi ishin vite intervistash, ndërtimi i klubit, të ftuar të listës A dhe një shumë shfaqje në kabare. Por ja ku jemi në përvjetorin e 15-të, të emocionuar për të hedhur një vështrim prapa në disa nga momentet më të çmendura. Siç e dimë tashmë, sa herë që përzieni një ski me egot kryesore të realitetit televiziv, gjërat gjithmonë do të bien.

2009 – 2013

Brandi Glanville nuk është i panjohur për të mërzitur dreqin nga dikush. Ajo është e njohur shpesh si e ashpër kur vendos të ndjekë dikë. Ylli i Real Housewives of Beverly Hills nuk u përmbajt teksa foli keq për Joanna Krupa pasi ish-modelja tha: “Nuk është çudi që burri yt të la”. Me një goditje të ulët, Brandi tha se pjesët e zonjës së Joanës “kishin erë”. Shtëpia e klubit u mërzit me atë deklaratë ndërsa Andy Cohen qeshi, duke thënë: “Dhe me këtë, një bombë ka shpërthyer!”

Në vitin 2011 Sonja Morgan bënte një shfaqje të çuditshme burleske që as Andi nuk mund t’i dilte pas. Verbimi dhe cicërima e kurthit ishte shumë e madhe për zemrën time të vogël për t’i trajtuar, pasi u drejtova për të mbuluar sytë. E veshur si Marilyn Monroe, nëna e një fëmije filloi duke thënë: “Mos më quani mëkatare sepse jam fituese”. Eshtë e panevojshme të thuhet se ky mund të jetë një nga momentet më të këqija të Sonjës në TV, por unë e vlerësoj atë që të paktën u përpoq.

2014 – 2019

Chelsea Handler duke mbyllur Andin është klipi që nuk e dija se më duhej, por në vitin 2014 ndodhi pikërisht kjo. Këngëtarja e Bravo-s po përpiqej ta zinte komedianen për shfaqjen e saj të vonë të natës, por Chels nuk do ta bënte atë, pothuajse duke parë drejt e në Andy në thelbin e tij të brendshëm të tmerrshëm. Prezantuesja u përpoq të nënkuptonte se Chelsea kishte të gjitha llojet e amvisave në emisionin e saj të bisedave, por Chelsea nuk i pëlqeu aspak kjo, duke theksuar: “Jo, në fakt ju keni. Ju e nisët atë ekskluzivitet.”

Në vitin 2015, gjërat u nxehën shumë pasi Brandi hyri edhe një herë në klub së bashku me Jeff Lewis. Dizajneri i brendshëm nuk ishte kurrë i këndshëm, por ai u ul kur ndau skenën me Brandi. Ylli i “Flipping Out” bëri një koment të ashpër për jetën personale të Brandi-t dhe ajo nuk ishte një fanse pasi i hodhi pijen e saj.

Por si mund ta lëmë jashtë paraqitjen e Ray Liotta-s në 2017-ën, ku ai mbuloi shumë tituj në Hollywood gjatë një loje të Plead the Fifth. Ray e quajti Sigourney Weaver puthësin më të keq dhe pretendoi se Clint Eastwood ishte aktori më i mbivlerësuar i viteve ’80. Më pas Ray-t iu kërkua të përmendte këngët e tij të preferuara dhe më pak të preferuara të J.Lo, pasi ajo ishte gjithashtu e ftuar, por ai nuk mundi të përmendte asnjë. Me sa duket, ai e mbylli emisionin e tij dhe tregoi duke thënë: “Unë nuk jap asnjë sh*t”.

2020 – 2024

Si mund dikush të harrojë se pandemia mbarëbotërore pezulloi xhirimet e Watch What Happens Live për disa muaj? Por shfaqja u kthye me një hakmarrje dhe përfshiu mikun më të mirë të Andit, Anderson Cooper, duke pështyrë pijen e tij. Pres pak më shumë nga një gazetare me përvojë, nëse jam i sinqertë, por ndërsa isha i ftuar së bashku me Gayle King, më të mirën e Oprah Winfrey, kisha pyetje në lidhje me miqësinë e tyre të ngushtë.

Andy më pas vazhdoi të pyeste Anderson për performancën e tij në dhomën e gjumit dhe nëse ai do të sillte “një të tretën në dhomën e gjumit”. Gayle u hodh në pyetjen, duke pyetur: “Endi, a mund të pyes pse e di që Anderson është i hapur për treshe në dhomën e gjumit?” Andi me kokrra u përgjigj: “Vetëm për shkak të … intuitës së nënës”, duke e bërë Andersonin të derdhte pijen e tij kudo.

Por kush mund të harrojë se si Julia Fox nuk mund të ndalonte së shikuari veten gjatë vitit 2023? Julia, e famshme për lidhjen e saj me Kanye West, e injoroi Andin ndërsa sytë e saj u ulën kudo, përveç atij kur ai e pyeti për dramën në Real Housewives të Salt Lake City. Ishte një nga momentet më të këqija, sepse ishte e qartë se Julia nuk donte të ishte atje.