Caleb Willingham

Klea

1000-Lb. Motrat: Zbulohet shkaku tronditës i vdekjes së burrit të Tammy Slaton, Caleb Willingham

1000-Lb. Motrat: Zbulohet shkaku tronditës i vdekjes së burrit të Tammy Slaton, Caleb Willingham

1000-Lb Motrat yll, Tammy Slaton’s burri i ndjerë, Caleb Willinghamvdiq nga komplikimet për shkak të obezitetit super morbid, transmeton Radar Online.

Caleb Willingham

Caleb Willingham ndërroi jetë në qendrën e rehabilitimit në Gibsonburg, Ohio, në Qendrën e Kujdesit Shëndetësor dhe Rehabilitimit Windsor Lane, në qershor. 40-vjeçari u shpall i vdekur më 30 qershor 2023 pasi u administruan “masa jetëshpëtuese me rezultate të pasuksesshme”, sipas Radarit.

Caleb Willingham

e Caleb-it trupi u transportua në zyrën e mjekësisë ligjore, ku u krye një autopsi, pavarësisht se hetuesi mjekoligjor përcaktoi se vdekja e tij ishte “natyrale”, për shkak të një “çështjeje mjekësore”.

Tammy Slaton

e Caleb-it vëllai konfirmoi vdekjen e vëllait të tij në Facebook, duke shkruar: “Nuk mund ta besoj që po e bëj këtë postim, por sot Zoti e thirri vëllain tim të madh në shtëpi. PREHU NE PAQE Caleb Willingham aka Killla K aka Double K ose gjysma e kampionëve dinamikë të ekipit të etiketave të WWF, The W Boys, i njohur si mbështetësi im më i madh në çdo gjë që bëj. Do të jesh përgjithmonë i dashur dhe i munguar. Derisa të takohemi përsëri.”

Caleb Willingham

Një përfaqësues nga zyra e ekzaminuesit mjekësor konfirmoi se ata ishin në pritje të rezultateve të testit toksikologjik nga autopsia e përfunduar për të përcaktuar shkakun aktual të vdekjes.

“Stafi mjekësor ishte në vendngjarje me pacientin kur ai nuk reagoi”, thuhej në raportin e policisë. “Gjatë përfshirjes së këtij zyrtari në incident nuk ka pasur indikacione për ndonjë aktivitet kriminal. Ky hetim i vdekjes është përfunduar nga ky departament.”

Kaleb dhe Tammy u takuan mes udhëtimeve të tyre përkatëse për humbje peshe dhe u martuan në qendrën e rehabilitimit në nëntor 2022, në një ceremoni të paraqitur në serinë e realitetit TLC.

Caleb Willingham

Përmbledhja e rastit të Zyrës së Kërkuesit të Qarkut Lucas zbuloi këtë Kaleb kishte pasur një zemër të madhe globoide dhe kardiomiocite të zmadhuara me fibrozë intersticiale të copëtuara. e Caleb-it mushkëria e majtë ishte kolapsuar dhe e djathta ishte fryrë pjesërisht. Autopsia zbuloi gjithashtu një mëlçi të madhe yndyrore dhe bronke të mbushura me mukozë.

Kaleb kishte Hydrocodone në sistemin e tij kur vdiq, një opioid i përdorur për të trajtuar dhimbjen dhe kollën, sipas një raporti të toksikologjisë mjeko-ligjore.

Tammy Slaton

Kaleb dhe Tammy thuhet se ishin nisur për divorc në momentin e vdekjes së tij, por Tammy shprehu dashurinë për bashkëshortin e saj të ndjerë në një intervistë për People.

Ajo tha për median: “Ai ishte shoku im më i mirë dhe unë e doja shumë”.

“Unë kam faza të pikëllimit. Po, kishim probleme, por unë e doja atë njeri. Unë ende po”, shtoi ylli i TLC. “Më mungon si e çmendur, por doja t’i falënderoja të gjithë për komentet tuaja. Unë i vlerësoj ata, me të vërtetë i vlerësoj.”

Caleb Willingham

Tammy36-vjeçarja thuhet se vendosi të ndahej nga bashkëshorti i saj sepse atij i mungonte përkushtimi ndaj programit të tij të humbjes së peshës. Një burim i tha US Sun se dinamika luajti një rol të rëndësishëm në ndarjen e tyre.

Caleb Willingham

Në gusht, një i brendshëm pohoi këtë Tammy kishte goditur TLC-në për portretizimin e funeralit të burrit të saj të ndjerë në një mënyrë që ishte “plotësisht jo e natyrshme” për Motrat 1000-lb.