Amy Slaton

Klea

1000-Lb. Motrat: Amy Slaton zbulon se Michael kishte frikë të mbetej vetëm me fëmijët e tyre

1000-Lb. Motrat: Amy Slaton zbulon se Michael kishte frikë të mbetej vetëm me fëmijët e tyre

Amy Slaton pretendon se ish-bashkëshorti i saj, Michael Haltermankërkoi që ajo të mos shkonte askund pa fëmijët e tyre sepse ai kishte frikë se do të mbetej vetëm me fëmijët e tij.

Amy Slaton

Në një klip paraprak të 1000-Lb. motrat sezoni 5, Amy Slaton pranon se është “e rraskapitur gjatë gjithë kohës” ndërsa kujdesej për djemtë e saj të vegjël, Gage, 3 dhe Glenn 17 muajsh, në një klip të postuar në faqen e TLC në Instagram.

“Po mundohem të kujdesem për dy djem dhe të kujdesem për shtëpinë, të kujdesem për mamin. Është thjesht shumë”, u thotë ajo motrave të saj pasi vendosi të punësojë një dado. “Dhe unë isha mirë para se të lindte Glenn. Sikur, e kisha nën kontroll.”

Amy Slaton

Amanda Halterman kujton Amy se ajo nuk është vetëm dhe se Michael është “përsosmërisht i aftë të kujdeset për këta fëmijë që ju të keni një moment.” Amanda pastaj telefonon Michael për të ndihmuar në regjistrimin e një videoje që do t’u bëjë pyetje kandidatëve për dado.

“Duhet të bësh diçka sepse kam nevojë për ndihmë.” Amy i thotë burrit të saj. “Nuk mund të vazhdoj kështu.”

Amy Halterman

Amanda tregon Michael se Amy kishte luftuar për t’u kujdesur për shtëpinë dhe veten e tyre ndërsa kujdesej për fëmijët e tyre. Ajo shtyn Michael të futet edhe nëse punësohet një dado.

Michael Halterman

Amy thekson se një dado do të jetë “dikush që do të kujdeset” për fëmijët në mënyrë që ajo të mund të kërkojë terapi për të përballuar depresionin e saj.

Ajo pohon – “Nuk më lejohet të shkoj askund pa fëmijët e mi, siç më tha ai.”

Michael nuk dëshiron t’i shikojë të dy fëmijët në të njëjtën kohë kur është vetëm, kështu që unë gjithmonë duhet të sjell të paktën një fëmijë.” Amy tregon kamerat. “Nuk e di nëse është për shkak se ai nuk dëshiron t’i shikojë ato vetë apo sepse ai nuk mund t’i shikojë vetë dhe të luajë një lojë video në të njëjtën kohë.”

Michael Halterman

Fansat e shfaqjes u dëgjuan pasi TLC postoi ngacmimin, duke shpërthyer Michael për mospjesëmarrje në rritjen e fëmijëve të tij.

Një fans shkroi – “Michael duhet të rritet!”

Një tjetër tha – “Michael thjesht duket dembel si dreqin. Fjalë për fjalë nuk pres asgjë më shumë prej tij.”

Amy Slaton

Michael40 dhe Amy, 37, u takuan në shkollën e mesme dhe u larguan në vitin 2017. Dyshja mbajtën një ceremoni martese në 2019-ën, e cila u shfaq në serialin e njohur të realitetit.

Dokumentet e gjykatës e konfirmuan këtë Michael paraqitur për zgjidhjen e martesës më 13 mars. Një burim i tha The US Sun se dyshja kishin debatuar fshehurazi për muaj të tërë. A 1000-Lb. motrat i brendshëm tha për median se Amy donte që djemtë e saj të vazhdonin të shfaqeshin në emision, por Michael ishte kundër.

Michael Halterman

Michael nuk dëshiron që fëmijët të jenë në shfaqje, por Amy nuk pajtohet”, tha burimi.

Amy dhe djemtë thuhet se u shpërngulën nga shtëpia bashkëshortore dhe hynë me motrën e saj, Tammy Slatonpara e Michael paraqitjen.

Amy thotë Michael është dembel dhe ka qenë xheloze për vëmendjen e saj ndaj fëmijëve”, tha një burim për The Sun në fund të shkurtit. “Ata kanë pasur probleme që nga viti i kaluar.”

Divorci u finalizua më 6 shtator. Amy dhe Michael ndajnë kujdestarinë e djemve të tyre.