1000-Lb.  Motrat: Amy Slaton finalizon divorcin nga Michael Halterman

Klea

1000-Lb. Motrat: Amy Slaton finalizon divorcin nga Michael Halterman

1000-Lb. Motrat: Amy Slaton finalizon divorcin nga Michael Halterman

1000-Lb Motrat yll, Amy Slatoni dha fund zyrtarisht martesës me ish-bashkëshortin, Michael Haltermannë finalen e sezonit të emisionit TLC.

Amy u tregoi ndjekësve të saj në YouTube letrat e saj të divorcit gjatë episodit të 6 shkurtit, duke deklaruar – “Unë firmosa dokumentet përfundimtare dhe ky është fundi i një epoke”.

Amy Halterman

Ajo shtoi: “Unë jam gati që të përfundojë”.

Amy u tha kamerave se divorci i saj nuk ishte “mbytur plotësisht”, por shtoi se ishte gati të ishte “mamaja më e mirë” për dy djemtë që ndan me ish-in e saj, Gage dhe Glenn.

“Edhe pse divorci ishte më i shkurtër se sa pritej, si më pak se gjashtë muaj, ai mori një dëmtim mendor në trupin tim dhe një dëm fizik për mua për të cilin po kërkoj ndihmë,” vazhdoi ajo. “Michael dhe unë po ndajmë kujdestarinë. Unë i marr djemtë 70% të rasteve, Michael i merr 30.”

Michael Halterman

Amy shpjegoi se ajo po mbante shtëpinë dhe ish-i i saj kishte marrë televizorin, njërën nga makinat dhe “kositësin e barit f-king”.

Ylli i TLC u tha ndjekësve – “e Amy beqare, kurva, por ajo nuk është gati të shoqërohet. Mos më telefono, mos u shfaq as në shtëpinë time, mirë?”

Amy Slaton

Amy dhe Michael u martuan në 2019 dhe u ndanë më pak se katër vjet më vonë, në shkurt 2023. TLC ndoqi ndarjen e çiftit gjatë sezonit të pestë të 1000-Lb Motrat.

Amy kishte qenë e hapur për luftën e saj përpara ndarjes, si nënë e dy fëmijëve të vegjël dhe kujdestare e motrës së saj, Tammy Slaton. Ajo pohoi se burri i saj nuk po i ndihmonte siç duhet me fëmijët e tyre.

Amy Halterman

“Ka nganjëherë që dua të shkul flokët. Kam marrë aq shumë në pjatën time, kam marrë mamin, kam marrë djemtë. kam marrë Tammy, ajo po vjen në shtëpi. Është sikur si i bëni të gjitha këto gjëra?” ajo vraponte për të Michael gjatë episodit të 11 dhjetorit.

Operatori i mullirit tundi me kokë dhe u përgjigj: “Nuk e di.”

Amy Slaton

Amy ndau një shqetësim për drejtimin e jetës së saj të zënë ndërsa kujdesej për motrën e saj, e cila do të kthehej në shtëpi pas një qëndrimi të gjatë në një institucion për humbje peshe.

“Unë nuk kam mbështetje,” tha personaliteti i YouTube para se të shpërndahej në lot. “Jam përpjekur të bëj gati gjërat Tammyduke u përpjekur për të ndjekur pas djemtë, duke u përpjekur për të ndjekur pas Michaelështë thjesht shumë.”

Amy Slaton

Dokumentet e gjykatës të siguruara nga US Sun zbuluan këtë Michael paraqiti për zgjidhjen e martesës në mars 2023. Një burim i tha mediumit se dyshja kishin debatuar fshehurazi për muaj të tërë. Një “1000-Lb. motrat” i brendshëm pretendoi se Amy donte që djemtë e saj të vazhdonin të shfaqeshin në emision, por Michael ishte kundër.

Michael nuk dëshiron që fëmijët të jenë në shfaqje, por Amy nuk pajtohet”, tha burimi.

Amy Slaton

Amy dhe dy djemtë e çiftit të larguar thuhet se u shpërngulën nga shtëpia bashkëshortore dhe hynë me të Tammypara e Michael paraqitjen.

Amy thotë Michael është dembel dhe ka qenë xheloze për vëmendjen e saj ndaj fëmijëve”, tha një burim për gazetën shkurtin e kaluar. “Ata kanë pasur probleme që nga viti i kaluar.”