10 yjet më ikonë televizivë të realitetit të të gjitha kohërave

Klea

10 yjet më ikonë televizivë të realitetit të të gjitha kohërave

Televizioni i realitetit ka pushtuar shekullin e 21-të, me disa nga shfaqjet më të suksesshme të të gjitha kohërave që janë programe të pashkruara. Sigurisht, këto shfaqje nuk do të ishin asgjë pa yjet që vjedhin skena që ndihmojnë në krijimin e tyre.

Këtu janë top 10 më ikonike Yjet e Reality TV të të gjitha kohërave:

Bethenny Frankel-Shtëpiake Real e Nju Jorkut

Shikuesit u njohën për herë të parë me Bethenny Frankel në 2008 kur ajo ndihmoi në fillimin e Real Housewives of New York së bashku me Ramona Singer, Luann de Lesseps, Jill Zarin dhe Alex McCord. Ndërsa zonjat e tjera ishin të zëna duke qenë të rritura, Bethenny ishte ende duke e bërë jetën e saj së bashku. Ajo ishte e pamartuar, jetonte vetëm dhe po përpiqej ta çonte biznesin e saj të bukës. Gratë e tjera u dhanë shikuesve një paraqitje të shkurtër se si jeton gjysma tjetër, por Bethenny ndihej më shumë si një mik. Ajo ishte qesharake, e lidhur dhe e mbante atë të vërtetë. Ajo shpejt u bë një e preferuar e fansave dhe një emër i njohur.

Tiffany “New York” Pollard-Shija e Dashurisë

Pak njerëz bëjnë TV më të mirë se Tiffany “New York” Pollard. 42-vjeçarja filloi në emisionin VH1 Flavor of Love në vitin 2006, ku luftoi për vëmendjen e reperit Flavor Flav. Ajo mund të mos ketë fituar zemrën e reperit por sigurisht që tërhoqi vëmendjen e publikut. Që nga koha e saj në shfaqje, ajo është bërë një perëndi e TV realitetit. Ajo ka luajtur në disa shfaqje, duke përfshirë Celebrity Big Brother dhe House of Villains. Nuk mund të mohohet se Tiffany është një ikonë.

Dr Will Kirby-Big Brother

Dr. Will Kirby bëri debutimin e tij në televizionin e realitetit në Big Brother në 2001. Dermatologu e transformoi lojën përgjithmonë me sharmin e tij dhe taktikat e manipulimit. Ai shpesh konsiderohet si babai themelues i Big Brother (SHBA) dhe unë duhet të pajtohem. Shfaqja është më e mirë për shkak të trashëgimisë së tij.

Lauren Conrad-Laguna Beach/The Hills

Lauren Conrad ishte ylli kryesor i shfaqjes së realitetit MTV Laguna Beach. Ajo kishte flokë të përsosur, rroba të shkëlqyera dhe një dhomë gjumi seriozisht të lakmueshme. Çfarë nuk ju pëlqen? Pas shkollës së mesme, ajo luajti në spinoff-in e MTV-së, The Hills, i cili ndoqi një grup prej njëzet e ca që jetonin në LA. Ajo dilte çdo natë, punonte në Teen Vogue dhe gjithmonë kishte një të dashur të lezetshëm. Ëndërro jetë! Unë mendoj se çdo vajzë donte të ishte Lauren Conrad në 2006.

Kelly Clarkson-American Idol

Kelly Clarkson është bërë një yll kaq i madh saqë është e lehtë të harrohet se ajo erdhi nga një reality show. Vendasja e Teksasit u bë idhulli i parë amerikan në vitin 2002, duke shënuar një marrëveshje rekord me RCA Records. Që atëherë, ajo ka publikuar 10 albume në studio, ka fituar 3 Grammy dhe ka filluar një talk show në NBC.

Kim Kardashian-Keeping Up With the Kardashians

Është e vështirë të gjesh një person që nuk e njeh emrin Kim Kardashian. Vendasja e Kalifornisë ra në sy të publikut në vitin 2007 pasi u zbulua një kasetë intime e saj dhe e ish të dashurit të saj Ray J. Ajo vendosi ta kthejë në një mundësi momentin fatkeq dhe kështu lindi Keeping Up With the Kardashians. Emisioni u zhvillua në E! për 20 sezone. Një spinoff i titulluar The Kardashians u shfaq më vonë në Hulu në 2022.

NeNe Leakes-Shtëpiake Reale e Atlantës

NeNe Leakes u bë shpejt një e preferuar e fansave të Bravo kur Real Housewives of Atlanta u shfaq premierë në vitin 2008. Shikuesit ranë në dashuri me veshjet e saj të këndshme me një rresht dhe qëndrimin e saj jo-bullsh*t. Edhe pse ajo nuk është më një mbajtëse pjeshke e Gjeorgjisë, ajo është ende mbretëresha e RHOA në sytë e mi.

Paris Hilton-Jeta e thjeshtë

Paris Hilton hoqi takat e saj Louboutin për çizmet kauboj kur luajti në reality show The Simple Life në vitet 2000. Socialistja ishte tashmë një figurë publike para shfaqjes së realitetit Fox, por seriali e bëri atë një emër të njohur. Shfaqja ka pasur një ndikim të qëndrueshëm në kulturën pop. Citate nga seriali ende qarkullojnë rregullisht në internet dhe vajzat ende vishen në Paris dhe dukjet elegante të Nicole Richie për Halloween. E pelqen!

Lisa Vanderpump-Shtëpiake e vërtetë e Beverly Hills

Ndikimi i Lisa Vanderpump në Bravo është i pamohueshëm. Nga Real Housewives of Beverly Hills te Vanderpump Rules, ajo është me të vërtetë Mbretëresha B e rrjetit. Tani që Lisa Rinna është larguar nga ndërtesa, ndoshta do ta shohim përsëri në RHOBH një ditë.

Cardi B-Love & Hip Hop: Nju Jork

Cardi B është bërë një personazh i famshëm, por dikur ajo ishte një yll realiteti. Reperja filloi në serialin VH1 Love & Hip Hop: New York. Ajo fitoi vëmendjen e publikut për sensin e saj të humorit dhe stilin e saj ikonik. Ajo u bë një emër i njohur pas serialit me publikimin e këngës së saj të parë Bodak Yellow në 2017.