10 Lojtarët më të mëdhenj të mbijetuar të të gjitha kohërave

Klea

10 Lojtarët më të mëdhenj të mbijetuar të të gjitha kohërave

Sezoni 46 i I mbijetuar do të përfundojë të mërkurën, më 22 maj. Finalja dramatike do të transmetohet në 20:00 EST në CBS. Një nga pesë të humburit e mbetur do të fitojë mbi jurinë dhe do të marrë në shtëpi çmimin e lakmuar prej 1 milion dollarësh. Ka pasur një lojë të mrekullueshme këtë sezon dhe nuk dyshoj se disa nga lojtarët e Sezonit 46 do të fitojnë një vend në Sallën e Famës së Survivor pas episodit të së mërkurës.

Për nder të finales së ardhshme, le të hedhim një vështrim prapa në disa të kaluara të Survivor Hall of Famers.

Këtu janë 10 lojtarët më të mëdhenj të Survivor të të gjitha kohërave:

Carolyn Wiger (Sezoni 44)

Carolyn Wiger luajti një lojë mjeshtërore në sezonin 44 të Survivor. Një që duhet t'i kishte fituar të paktën disa vota në Këshillin Final Fisnor. Sipas mendimit tim, ajo u grabit. Ajo ishte mashtruese dhe strategjike, por gjithashtu tregoi shumë besnikëri ndaj aleancës së saj kryesore. Për të mos thënë se ajo mbolli disa idhuj të rremë, të cilët fansat i duan gjithmonë.

Rob Cesternino (Sezoni 6, Sezoni 8)

Rob Cesternino ishte një lojtar i zgjuar, i zgjuar, por kurrë nuk ishte mjaftueshëm për ta fituar atë ndeshjen. Edhe pse ai kurrë nuk e mori milionin në shtëpi, ndikimi i tij në lojë nuk mund të injorohet. Ai luajti si një agjent i dyfishtë, duke përkrahur çdo aleancë që i ofronte më shumë mbrojtje në atë kohë. Ai shpesh përmendet si “lojtari më i zgjuar që nuk fiton kurrë”.

Jeremy Collins (Sezoni 29, Sezoni 31, Sezoni 40)

Jeremy Collins është një lojtar social mjeshtëror. Pëlqyeshmëria dhe karizma e tij e ndihmuan atë të shpëtonte nga eliminimet e Këshillit Fisnor, ndërsa atletizmi i tij e mbajti të sigurt gjatë Sfidave të Imunitetit. Ndërsa ai shfaqi një shfaqje mbresëlënëse në të dy Survivor: San Juan del Sur dhe Survivor: Winners at War, është performanca e tij në Survivor: Cambodia që i dha atij një vend në Sallën e Famës së Survivor. Vendasja e Massachusetts luajti një lojë të shkëlqyer dhe fitoi me një votim 10-0 në Këshillin Final Fisnor. Bravo!

Cirie Fields (Sezoni 12, Sezoni 16, Sezoni 20, Sezoni 34)

Cirie Fields shpesh përmendet si “më e mira që nuk fiton kurrë”. Shkathtësia e saj sociale dhe mendja strategjike e bëjnë atë një lojtar të shkëlqyer. Ndërsa ajo nuk e ka fituar kurrë ndeshjen, nuk mund ta mohoni se është një nga më të mirat që ka luajtur ndonjëherë.

Ozzy Lusth (Sezoni 13, Sezoni 16, Sezoni 23, Sezoni 34)

Ozzy Lusth ishte një bishë e konkurrencës në Survivor. Në sezonin e tij të parë, ai fitoi pesë nga gjashtë sfidat e imunitetit individual. Fitoret e tij në sfidë e ndihmuan ta çonte atë në finale, por në fund, ai humbi ngushtë nga Yul Kwon. Ai vazhdoi të konkurronte në 3 sezone të tjera ku ai çimentoi trashëgiminë e tij në Sallën e Famës së Survivor.

Yul Kwon (Sezoni 13, Sezoni 40)

Inteligjenca e Yul-it e bëri atë një forcë në Survivor. Ai ishte i zgjuar, krijues dhe djalë, a mund t'ia shesë veten një jurie. Ai mori çmimin e madh në sezonin 13 me një votim 5-4-0, ai është gjithashtu fituesi i parë aziatik-amerikan i shfaqjes.

Parvati Shallow (Sezoni 13, Sezoni 16, Sezoni 20, Sezoni 40)

Parvati Shallow e dha hijeshinë e saj si një armë e shkatërrimit në masë në Survivor. Kjo e ndihmoi atë të shkonte përpara pasi ishte në gjendje të manipulonte aleatët e saj për të vazhduar me planet e saj. Në vend që të përpiqej të hiqte reputacionin e saj si një “flirt” pas Ishujve Kuk, ajo u mbështet në të dhe funksionoi në dobi të saj.

'Boston' Rob Mariano (Sezoni 4, Sezoni 8, Sezoni 20, Sezoni 22, Sezoni 40)

Mbreti! Jam i sigurt që prisnit të shihni Rob Mariano në këtë listë. Lojtari pesë herë ka fituar një reputacion të keq për shkak të stilit të tij agresiv të lojës. Pavarësisht se është një horr në shfaqje, ai është një nga lojtarët më të dashur të të gjitha kohërave. Fansat thjesht e adhurojnë atë.

Sandra Diaz Twine (Sezoni 7, Sezoni 20, Sezoni 34, Sezoni 40)

Sandra Diaz-Twine është një nga dy lojtarët e vetëm që e ka fituar ndeshjen dy herë. Ajo mori në shtëpi fitoren e saj të parë në sezonin 7 dhe fitoren e saj të dytë në sezonin 20. Të fitosh dy herë mbi Survivor nuk është diçka e lehtë dhe ajo meriton mbështetje për lojën e saj mbresëlënëse.

Tony Vlachos (Sezoni 28, Sezoni 34, Sezoni 40)

Tony Vlachos është i humburi i dytë që arriti të fitojë dy herë Survivor. Ai mori fitoren e tij të parë në Survivor: Cagayan me një votë 8 me 1. Ai fitoi përsëri në sezonin 40, i njohur gjithashtu si Fituesit në Luftë. Egërsia e vendasit të Nju Xhersit për lojën nuk ka kaluar pa u vënë re nga fansat. Ai shpesh përmendet si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.